ורינט השלימה את ההשתלטות על החברה האם קומברס טכנולוג'י

החברה הממוזגת תישאר ציבורית ונערכת לשינויים מבניים עמוקים ■ חנן ג'ינו מאורבוטק ימונה למנכ"ל ורינט ישראל לאחר המיזוג

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

חברת ורינט השלימה אתמול את רכישת החברה האם, קומברס טכנולוג'י, שהחזיקה עד כה ב-40% ממניותיה. ההשתלטות נעשתה בדרך של מיזוג, שיביא לשינויים משמעותיים בצמרת של שתי החברות. שלושה דירקטורים בקומברס יעזבו את תפקידם ומנכ"ל ורינט ישראל, מאיר שפרלינג, יפנה את כיסאו לחנן ג'ינו, המכהן כיום כסגן נשיא בחברת אורבוטק הישראלית.

ורינט מספקת מערכות ושירותים בתחום המודיעין העסקי והביטחוני. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. העסקה תתבצע במתכונת של השתלטות הפוכה על קומברס טכנולוג'י, שנסחרת אף היא בנאסד"ק לפי שווי של 950 מיליון דולר. מלבד האחזקה בוורינט אין לקומברס פעילויות מהותיות.

באוגוסט 2012 מכרה קומברס את חברת סטארהום, ספקית תוכנה בתחום שירותי הנדידה (roaming), למפעילים סלולריים. הרוכשת היתה קרן פורטיסימו של יובל כהן, ששילמה תמורת סטארהום 80 מיליון דולר.

לאחר המיזוג תהפוך ורינט לחברה ציבורית באופן מלא, ומניותיה יהיו בידי הציבור. בעלי המניות הנוכחיים של קומברס יקבלו מניות שוות ערך בוורינט. העסקה נעשתה במתכונת שאינה מדללת את בעלי המניות בשתי החברות.

דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: עופר וקנין

המיזוג בין ורינט לקומברס יבטל את הצורך בקיומם של שני דירקטוריונים נפרדים. עם השלמת המהלך יוחלף יו"ר ורינט הנוכחי, אוגוסטוס אוליבר, בוויקטור דה-מרינס, המכהן כיום כדירקטור בוורינט. לחברה יצטרף דירקטור עצמאי חדש, ריצ'רד נוטנבורג.

שפרלינג יתמנה לתפקיד חדש שמוגדר כ"מנהל האסטרטגיה". שפרלינג יתמקד באסטרטגיית הצמיחה של החברה לטווח הארוך, ובכמה לקוחות ושותפים אסטרטגיים. בעתיד הוא יתמנה ליו"ר ורינט ישראל.

"ורינט ממוצבת היטב להמשך הצמיחה לטווח הארוך. אני שמח ששפרלינג יוכל להקדיש יותר מזמנו לקידום האסטרטגיה", אמר אתמול דן בודנר, נשיא ומנכ"ל ורינט העולמית. ג'ינו שיצטרף לוורינט בשבוע הבא, יכהן גם כמנכ"ל חטיבת המודיעין התקשורתי של החברה.

החברה הבת עקפה את החברה האם

עסקת המיזוג הנוכחית היא ביטוי לשינוי שחל עם השנים ביחסי הכוחות בין קומברס לוורינט. קומברס נוסדה ב-82' בידי הישראלים בועז משעולי, קובי אלכסנדר ופרופ' יחיעם ימיני. ב-86' היא הפכה לחברה ציבורית עם הנפקת מניותיה בבורסת נאסד"ק.

ב-2006 הוגש כתב אישום בארה"ב נגד אלכסנדר ומנהלים אחרים בחברה על כמה עבירות, בעיקר בגין תיארוך לאחור של אופציות. בעקבות כתב האישום התפטר אלכסנדר מכל תפקידיו בחברה, ונמלט לנמיביה מאימת החוק האמריקאי. ב-2007 העבירה קומברס את את המטה הניהולי שלה לארה"ב.

בשנה שהסתיימה ב-31 בינואר 2012 היו לקומברס הכנסות של 1.6 מיליארד דולר והפסד נקי של 58 מיליון דולר. ברבעון שהסתיים ב-31 באוקטובר 2012 רשמה קומברס הכנסות של 201 מיליון דולר ורווח של 3.7 מיליון דולר.

ורינט שהונפקה ב-2002, עשתה מסלול הפוך. בשנה שהסתיימה בסוף ינואר 2012 היו לה מכירות של 782 מיליון דולר ורווח נקי של 37 מיליון דולר. ברבעון שהסתיים באוקטובר 2012 רשמה ורינט הכנסות של 136 מיליון דולר (דומה לרבעון שלפניו). הרווח הנקי של ורינט הסתכם באותו רבעון ב-5.4 מיליון דולר. בשנה החולפת עלתה מניית ורינט ב-21%.

מיזוג של ורינט עם נייס לא על הפרק

לפני שלושה שבועות התפרסמו ידיעות על עסקת מיזוג שמתרקמת כביכול בין נייס לוורינט. שתי החברות מתחרות ביניהן על שוק ההקלטות הדיגיטליות.

החברות לא אישרו את הידיעות. נייס הגיבה לפרסומים כי "שמועות על מיזוג עם ורינט צצות מעת לעת ואין אנו מגיבים לשמועות". תגובה דומה התקבלה גם מוורינט. למרות זאת, בתגובה לידיעות עלו מניותיהן של נייס וורינט בשוק בכ-7%.

השלמתה של עסקת המיזוג בין ורינט לקומברס מלמדת כנראה כי עסקת מיזוג בין נייס לורינט לא נמצאת כרגע על הפרק. ורינט הודיעה אתמול כי תוכניותיה לשנים הבאות כוללות רכישה של חברות חדשות והמשך פיתוח וצמיחה. שדרת הניהול החדשה שמתמנה בוורינט מלמדת כנראה כי החברה אינה נמצאת במגעים למיזוג, אלא לפיתוח עסקיה באופן עצמאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"