השליטה בחברת פרטנר עברה לידי חיים סבן: יחזיק ב-33% מהמניות

לתפקיד יו"ר הדירקטוריון התמנה שלמה רודב, לשעבר יו"ר חברת התקשורת בזק שתחת שליטת סבן ואחרי זה של אלוביץ' ■ רודב מחליף בתפקיד היו"ר את בן דב, שיישאר דירקטור בפרטנר ביחד עם יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

הטקס להעברת השליטה בחברת התקשורת פרטנר, לידי סבן קפיטל שבבעלות חיים סבן, התקיים במשרד עוה"ד הרצוג-פוקס נאמן שבת"א. סבן יחזיק בכ-33% מפרטנר ויחלוק שליטה משותפת עם אילן בן דב (בעל השליטה הנוכחי) אשר יחזיק באמצעות סקיילקס וסאני (החברה האם של סקיילקס) כ-15% מפרטנר. היום היתה אמורה להתקיים ישיבה של דירקטוריון פרטנר שבמסגרתה התכוונו לבצע שינוים בהרכבו.

לתפקיד יו"ר הדירקטוריון התמנה שלמה רודב, לשעבר יו"ר חברת התקשורת בזק שתחת שליטת סבן ואחרי זה של אלוביץ'. רודב מחליף בתפקיד היו"ר את בן דב, שיישאר דירקטור בפרטנר ביחד עם יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס.

חיים סבן

בנוסף לכך, נכנסו מטעם סבן לדירקטוריון פרטנר אחיו אריה סבן; אדם צ'זנוף, מנכ"ל ונשיא סבן קפיטל, ואילון שליו המעורב בעסקיו של סבן בישראל ובעולם. מהדירקטוריון הנוכחי פרשו שלמה נס, שכיהן מטעם בן דב וכן אבי זלדמן, לשעבר מנכ"ל לאומי פרטנרס - החברה הבת שנמצאת בבעלות מלאה של בנק לאומי.

זלדמן פרש מהדירקטוריון אחרי שלאומי פרטנרס, המנוהלת על ידי ירון בלוך, סיכמה עם סבן בשבוע שעבר על מכירת 3.2 מיליון מניות פרטנר (2%) ב-26.1 שקל למניה - הגבוה בכ-28% ממחירה של פרטנר בשוק - ובתמורה כוללת של כ-83.5 מיליון שקל. סכום זה שיקף גם את ההסכמה של לאומי שנשאר עם אחזקה של 3% בפרטנר, על ויתור זכויות וטו בקבלת החלטות ודירקטור אחד בחברה.

במסגרת העסקה הגדולה, רכש סבן מידי סקיילקס כ-47.83 מיליון מניות של פרטנר (כ-30.73%), מזרים לתוכה כ-250 מיליון שקל וכן מעניק לה זכות לקבל את הדיווידנדים מפרטנר בגין המניות של עד כ-115 מיליון שקל הנרכשות על ידיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר