הביטוח בעקבות הסלולר: ההסתדרות - ארגון יציג בכלל ביטוח

(עדכון) איזי כהן מכין את כלל ביטוח למכירה: 39 עובדי כללביט זומנו לשימוע; הקטנת כוח האדם אמורה לעזור לחברה להתייעל, כך שתהיה יותר אטרקטיבית לרכישה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ציון דרך בענף הביטוח: ההסתדרות הודיעה היום ליו"ר כלל ביטוח שבשליטת אי.די.בי. אביגדור קפלן ולמנכ"ל החברה איזי כהן שהיא רואה את עצמה כארגון יציג בחברה. זו הפעם הראשונה לאחר 18 שנים שההסתדרות תייצג עובדים בענף הביטוח.

במכתב שהעביר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורן, לראשי כלל ביטוח הוא כותב שמבדיקת טפסי ההצטרפות להסתדרות עולה כי מעל שליש מבין 3,700 עובדי כלל ביטוח וכן כלל אשראי מימון וחטיבת המיחשוב כללביט התארגנו בהסתדרות והקימו ועד בראשות רוני רז שייצג את העובדים כלפי ההנהלה. ניסנקורן הביע תקווה שהנהלת החברה תכיר בהתארגנות שתיפגש עם נציגות העובדים כדי לדון עמה על תנאי ההעסקה בחברה.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח

יו"ר הוועד רז, העובד במחלקה לארגון ושיטות בכלל ביטוח, אמר היום שבשלב זה ההתארגנות אינה כוללת את עובדי החברה הבת כלל ביטוח ופיננסים. לדבריו, הוועד בראשותו ישאף להידברות עם ההנהלה במטרה לצמצם את היקף הפיטורים בחברה, הכולל 50 מעובדי כללביט (לטענת הוועד מדובר ב-70 מפוטרים בחטיבה זו), בנוסף ליותר מ-100 עובדים שכבר קיבלו מכתבי פיטורים. "לגבי אלה שלא נצליח למנוע את פיטוריהם, נחתור לכך שתנאי הפרישה שלהם ישופרו במסגרת הסכמות שנשיג עם ההנהלה וההסכם הקיבוצי שאנו רוצים לחתום עליו", אמר רז.

ההסתדרות החלה כבר לפני חודשים רבים במאמץ לארגן במסגרתה את עובדי כלל ביטוח, אך הנהלת החברה בראשות שי טלמון עשתה שורה של פעולות כדי למנוע את התארגנות העובדים, לרבות שיחות אישיות עם עובדים. בהסתדרות ינסו עתה לארגן גם את עובדי חברת מגדל, שגם בה פוטרו כמה עשרות עובדי מיחשוב לאחרונה. לפני כשבועיים השיגה ההסתדרות פריצת דרך בענף הסלולר, כאשר עלה בידיה לארגן במסגרתה את 4,000 עובדי פלאפון, לאחר מאבק ארוך שהיא ניהלה מול הנהלת החברה.

הליכי ההתייעלות בחברות כלל ביטוח לקראת מכירתה הצפויה לכור ממשיכים. איזי כהן מנכ"ל החברה החדש ממשיך במגמת הפיטורים. 39 עובדי כללביט זומנו היום לשימועים. מדובר ב-10% מכלל עובדי החברה המונה כ-400 עובדים.

כהן ממשיך לקצץ במצבת העובדים, שלטעמו מהווה יתרת שומנים שנוצרה עקב מיזוג בין המחלקות השונות בחברה. לדעתו החברה יכולה להסתדר ללא עובדי ככל ביט, שכן את יחידת המחשוב של החברה הוא מתעד להעביר למיקור חוץ.

עובדי כלל ביטוח, אשר היו מודעים להליכי מכירת החברה, ניסו להקים ועד יציג אשר יגן עליהם מפני הפיטורים . ועד הפעולה מנה כ-10 עובדים מכלל ביטוח, כלל בריאות, כללביט, כלל אשראי ומימון וכלל פנסיה וגמל הוקם במטרה להגן על העובדים מחששם כי ימצאו עצמם מפוטרים לאחר מכירת השליטה .

תהליכי ההתיעלות בקבוצה עוררו לאחרונה דאגות בקרב מספר מבוטחים. אחד מהם אף דאג לשלוח מכתב למפקח על הביטוח בבקשה כי יתערב בנושא. לאחר מכתבו החברה דאגה לשוב אליו עם מענה כראוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו