אנלייט קיבלה אישור לפרוייקט הפוטו וולטאי הגדול בישראל; המניה מזנקת ב-22%

מתקן חלוציות שבנגב שיחובר לרשת ההולכה של חברת החשמל יהיה בהספק כולל של 55 מגה-וואט ועלות הקמתו מוערכת ב-520 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אנלייט שבשליטת שאול אלוביץ ומשפחת ויל, עשתה צעד חשוב לקראת הקמת מתקן לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית שיהיה הגדול בישראל. מתקן חלוציות שבנגב יחובר לרשת ההולכה של חברת החשמל יהיה בהספק כולל של 55 מגה-וואט. עלות הקמתו מוערכת ב-520 מיליון שקל.

המתקן קיבל אתמול אישור תעריפי מרשות החשמל שעל פיו חברת החשמל תהיה מחויבת לרכוש מהמתקן חשמל בתעריף של 61.91 אגורות לקילוואט-שעה במשך 20 שנים מהפעלתו הצפויה בסוף 2014. תעריף זה יהיה צמוד למדד המחירים של נובמבר 2012 ויתעדכן בתחילת כל שנה קלנדרית.

מתקן פוטו־וולטאיצילום: אלבטרוס

המתקן צפוי להניב לאנלייט הכנסות של 1.4 מיליארד שקל במשך חיי הפרוייקט ולהגדיל ב-290% את ההספק המותקן של מתקני האנרגיה הפוטו וולטאית של אנלייט. האישור שקיבלה אנלייט מותנה בהצגת מסמכים שיעידו על סגירת חבילת המימון לפרוייקט לא יאוחר מ-17 באפריל 2013.

צפריר יואלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באנלייט, ציין שהמשמעות של האישור התעריפי היא שמתקן חלוציות נכלל במכסה כוללת של 200 מגה-וואט שאושרה על ידי רשות החשמל למתקנים פוטו וולטאיים גדולים, כלומר מתקנים שהספקם מעל 15 מגה-וואט, מחוברים לרשת הולכת החשמל וכוללים תחנה השנאה שמעלה את החשמל שמיוצר בפרוייקט למתח עליון.

אנלייט דיווחה בסוף נובמבר 2012 על משא ומתן שהיא מנהלת עם בנק לאומי להעמדת החוב הבכיר לפרוייקט שיממן 80% מעלותו, כלומר 415 מיליון שקל. במקביל, מנהלת אנלייט משא ומתן עם קרן נוי שמנוהלת על ידי פיני כהן לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל להשקעה של 80 מיליון שקל בפרוייקט חלוציות. אנלייט נתנה לקרן נוי תקופת בלעדיות לבחינת ההשקעה בפרוייקט. תקופה זו תסתיים בתום 45 מיום קבלת האישור התעריפי כלומר בסוף פברואר 2013.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו