מיטב רוכשת את השליטה בקמליה קפיטל מרקט תמורת 16 מיליון שקל

מיטב מתכוונת למזג את שירותי ברוקראז' ניירות ערך זרים של קמיליה עם דש ברוקראז'

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

ערב השלמת המיזוג עם בית ההשקעות דש, מיטב הודיעה היום (א') על חתימת הסכם לרכישת השליטה (60%) בחברת קמליה קפיטל מרקט, תמורת 16 מיליון שקל. קמליה קפיטל מרקט מספקת שירותי ברוקראז' בניירות ערך זרים, ועם לקוחותיה נמנים בנקים, גופים מוסדיים, קרנות גידור וחברות אלגו-טריידינג (מסחר ממוכן).

בשלב ראשון, תרכוש מיטב 60% מהחברה מבעליה הנוכחיים - יוהן קדוש (56%), בית ההשקעות אי.בי.אי (26%) וג'ו קטן (18%). מיטב תרכוש את כלל האחזקות של אי.בי.אי בחברה, וכן 25% ממניותיו של קדוש ו-9% ממניותיו של קטן.

אילן רביב, מיטבצילום: אמיל סלמן

עם השלמת המיזוג בין מיטב לדש, בכוונת החברות לפעול למיזוג פעילות קמליה עם זו של דש ברוקראז'. לאחר המיזוג,תחזיק דש-מיטב ביותר מ-50% ממניות החברה הממוזגת קמליה-דש ברוקראז', ואילו היתרה תוחזק בידי יוהן קדוש, ג'ו קטן, רון סירני ועובדי דש ברוקראז'. ככל שהמיזוג יושלם, ישמש יוהן קדוש כיו"ר חברת הברוקראז' הממוזגת ורון סירני יכהן כמנכ"ל החברה. מהלך זה ימצב את קמליה ודש כגוף ברוקראז', המנהל פעילות ברוקראז' בשוק המקומי ובשווקים הזרים בחו"ל. על פי ההסכם, למיטב-דש אופציה לרכישת יתרת המניות בחברה מידי קדוש וקטן, בשני שלבים, לאחר כשלוש וכחמש שנים.

אילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב, הצפוי לנהל את החברה הממוזגת דש-מיטב, אמר כי "העסקה תחזק משמעותית את תחום הברוקראז' בחברה הממוזגת מיטב-דש, על ידי הוספת פעילות בניירות ערך זרים, שהוא תחום שצפוי לצמוח בשנים הקרובות. תחום הברוקראז' בגוף הממוזג יכלול את מיטב טרייד, המתמקדת בברוקראז' בעיקר ללקוחות פרטיים, את דש ברוקראז', העוסקת בברוקראז' ללקוחות מוסדיים בניירות ערך בישראל, ואת קמליה, העוסקת בברוקראז' ללקוחות מוסדיים בעיקר בניירות ערך זרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"