לידר: מניות הבנקים יעלו ב-2013, התקשורת והפארמה ידשדשו

כלכלני לידר שוקי הון ממליצים על מניות הפיננסים - שייהנו להערכתם מהריבית הנמוכה והשיפור בשווקים הפיננסיים - ועל מניות הגז, שייהנו מתחילת ההפקה בתמר ■ בבית ההשקעות מעריכים כי מניות התקשורת, הפארמה והביומד ימשיכו לדשדש גם בשנה הקרובה

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

>> לאחר עלייה של 23% במניות הבנקים ב-2012 ממשיכים האנליסטים של לידר שוקי הון להאמין במניות הבנקים. בבית ההשקעות מעריכים כי מניות הבנקים המומלצות שלהם ל-2013 - לאומי, הפועלים ודיסקונט - נסחרות במחיר הנמוך ב-15% מהשווי הכלכלי שלהן.

בלידר ממליצים להתרחק ב-2013 מענף התקשורת, ובעיקר ממניית בזק. בבית ההשקעות מסבירים כי הלחצים התחרותיים בתחום הסלולר ימשיכו להכביד על תוצאות החברות בענף ב-2013.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

כלכלני לידר מסבירים כי לא מדובר בעניין נקודתי, אלא במגמה שעלולה להמשיך וללוות את הענף בשנים הקרובות. בנוסף מציינים בלידר כי קיימת אי וודאות בנוגע להשלכות השינויים הצפויים בתחום הטלפונים הנייחים על פעילות החברות בענף, ובפרט על פעילות בזק ו-HOT.

באופן כללי, האנליסטים של לידר אופטימיים בקשר לביצועי שוק המניות ב-2013. זאת, בין היתר בגלל הריבית הנמוכה במשק (1.75%) והמחירים הנמוכים, לטענתם, של המניות בישראל.

בלידר צופים הורדות ריבית נוספות של עד 0.5% בהמשך, ומסבירים כי הריבית הנמוכה תתרום לשווי החברות הן בשל היכולת לגייס חוב בריבית נמוכה (בייחוד בחברות נדל"ן) והן נוכח היעדר אלטרנטיבה טובה להשקעה.

מלבד מניות הבנקים, הענפים המועדפים על מחלקת המחקר של לידר, המנוהלת על ידי אלון גלזר, הם ענף הביטוח, שייהנה לטענתם מהשיפור בשווקים ומהגידול בהיקף הנכסים; ענף הגז והנפט, שייהנה לטענתם מתחילת הפקת הגז באופן מסחרי מקידוח תמר; וענף הנדל"ן, הכולל מניות שעדיין נסחרות מתחת להון העצמי.

הצליחו עם הבנקים, פיספסו עם הנפט

בתחילת 2012 המליצו בלידר על מניות הבנקים, שרשמו עלייה של 23% מאז, ועל מניות הנדל"ן, שרשמו עלייה של 15% ב-2012. בבית ההשקעות המליצו על מנית בנק הפועלים, שטיפסה ב-2012 ב-32%.

עם זאת, מניות הנדל"ן שסימנו בלידר - עזריאלי, שטיפסה ב-8%; ונצבא, שהתחזקה ב-7% - פיגרו אחר מדד ת"א נדל"ן 15, שרשם תשואה דו-ספרתית. פספוס אחר של לידר היה ההמלצה על ענף הגז והנפט, שרשם תשואה אפסית ב-2012.

מלבד ענף התקשורת, בלידר ממליצים להתרחק ב-2013 גם ממניות הפארמה, שסובלות מאי ודאות בנוגע למימוש מנועי הצמיחה של טבע ופריגו. ענף המזון ימשיך לטענת כלכלני לידר לסבול מהשחיקה ברווחיות בעקבות המחאה החברתית והכניסה של מתחרות קטנות לענף.

בראש רשימת המניות המומלצות של לידר ל-2013 ניצבת מניית טאואר, עם אפסייד של 88% ומחיר יעד של 15 דולר. מניית יצרנית השבבים האנלוגיים ממגדל העמק רשמה ירידה של 12% ב-2012 על רקע החולשה בשווקים. בלידר טוענים כי היא צפויה ליהנות מפירות ההשקעות שביצעה ב-2013.

כלכלני לידר מסבירים: "החברה המשיכה להשקיע במשך השנה מאמצים רבים בהגדלת נתחי השוק שלה בתחום ה-specialty, לרבות העמקת דריסת הרגל בקרב הלקוחות הקיימים והתקשרות עם לקוחות חדשים, כולל במזרח. אנו סבורים כי מהלכים עסקיים אלה ישתלמו בעתיד וישמשו כמנוף מהותי לעסקיה, עם התאוששות הכלכלה העולמית ותעשיית השבבים".

מניה נוספת שמסמנים בלידר כבעלת פוטנציאל ב-2013 היא זו של בנק הפועלים, שרשמה עלייה של 32% ב-2012, אך עדיין נסחרת, לטענת כלכלי לידר, במחיר הנמוך ב-16% מהשווי הכלכלי שלה. "אנו מניחים כי גם ב-2013 נמשיך לראות את הפועלים מציג תוצאות טובות, עם תשואה על ההון סביב ה-10%", כותבים בלידר. "גם לאחר עליות השערים ב-2012 הבנק נסחר מתחת לשוויו הכלכלי ואנו ממשיכים להמליץ עליו".

בתחום הביומד מסמנים בלידר את מניית קמהדע כבעלת פוטנציאל האפסייד המשמעותי ביותר ב-2013. על רקע צמצום ההפסדים וההנפקה המתוכננת בנאסד"ק רשמה קמהדע תשואה של 65% מתחילת השנה, מה שהקנה לה את המקום החמישי ברשימת המניות העולות של ת"א 100.

קמהדע, הנשלטת בידי ליאון רקנאטי וראלף האן, עוסקת בייצור ושיווק של תרופות בעירוי, בהזרקה ובשאיפה. החברה קיבלה מלידר המלצת קנייה במחיר יעד של 40 שקל, הגבוה ב-20% ממחיר השוק.

בתחום הנדל"ן ממליצים בלידר על מניית ביג, חברת הנדל"ן של משפחת נפתלי, הנסחרת בת"א לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל לאחר שעלתה ב-25% ב-2012. "היתרון של ביג נובע מעומס שכר דירה נמוך משמעותית משל מתחרותיה" כותבים בלידר.

מניות נוספות שקיבלו המלצה חיובית בלידר: מניית כלל ביטוח, עם פוטנציאל תשואה של 45%; מניית נצבא, עם פוטנציאל תשואה של 38%; ומניית רבוע כחול נדל"ן, עם פוטנציאל תשואה של 50%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש