רמי לוי: "אני בודק את האפשרות לפתוח בנק חברתי"

לוי אמר את הדברים בהרצאה במרכז הבינתחומי הרצליה; "הנדל"ן האישי שלי לא פחות קטן מהשווי הציבורי של החברה שלי. לדעתי כולם צריכים להשקיע בנדל"ן במדינת ישראל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"אני בודק את האפשרות לפתוח בנק חברתי" כך אמר היום רמי לוי, הבעלים והמנכ"ל של רשת השיווק רמי לוי שיווק השקמה בהרצאה בבית הספר למינהל עסקים במרכז בינתחומי בהרצליה.

"בימים אלו אני בודק את האפשרות לפתוח סניפי בנק של רמי לוי - בנק חברתי; אני אתרחב לכל תחום שמאפשר לי להיטיב עם הצרכן על רצפת המכירה. אני בוחן כיום את האפשרות לפתוח בנק ובודק האם יש בידי את האפשרות לתת לצרכן מענה מלא ומספק. כל עוד אני אמצא שאני יכול להיטיב עם הצרכן לאורך זמן, אני אצא לדרך".

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

לוי אמר כי שווי נכסיו מסתכם ב-2 מיליארד שקל. "הנדל"ן האישי שלי לא פחות קטן מהשווי הציבורי של החברה שלי. לדעתי כולם צריכים להשקיע בנדל"ן במדינת ישראל; מלבד השקעה בבולגריה, אני משקיע רק בנדל"ן בישראל".

רמי לוי

לוי התייחס לשמועות כי הוא מתכוון להצטרף לאחת המפלגות ואמר כי "במהלך תקופת הבחירות קיבלתי פניות רבות ממפלגות שונות שהציעו לי להצטרף לרשימה שלהן, במקום גבוה.

"נאלצתי לסרב לכולם מכיוון שאני מאמין שהיכולת שלי להשפיע מבחוץ גדולה יותר מאשר היכולת שלי להשפיע מתוך המערכת הפוליטית". עם זאת לוי אישר כי קיבל הצעה להיות שר אוצר בממשלת נתניהו.

לוי הסביר כי הוא עומד לבחור בראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו, "על מנת למנוע סחטנות צריך להעניק יותר כוח לנתניהו, לכן אני אבחר בו להיות ראש הממשלה הבא של ישראל. אני חושב שברגע שהממשלה תשמור על הכלכלה כמו שצריך זה יטיב בסופו של דבר עם הצרכן וגם עם העובד".

לוי הוסיף כי "שלי יחימוביץ יודעת להתנסח בצורה חסרת תקדים, אך היא מעולם לא הוכיחה את עצמה. יחימוביץ מנגנת על חולשות של אנשים חלשים, היא לא באמת מנסה לעזור להם".

לוי אמר כי "המחאה החברתית התחילה טוב אך פספסה ברגע שראשיה פנו לפוליטיקה". לדבריו "קהל הצרכנים צריך לדבר ברגליים ולרכוש מוצרים זולים יותר - רק כך היצרנים יבינו כי עליהם להוריד מחירים ולהקטין בכמה אחוזים את שולי הרווח".

לדברי לוי פתיחת עסקים בחו"ל לא קורצת לו בשלב זה. "היום אני שותף ב"המותג" יחד עם עוד 5 רשתות שיווק, בשנת 2015 אני אצא לדרך עצמאית עם מותג פרטי של רמי לוי ואייצר תחרות חזקה מאוד בשוק ואז נראה את הכוח של מותג פרטי בישראל."

עוד הבהיר לוי כי לפי התוכנית העסקית אותה בנו "בשנת 2015 יהיו לנו 50 סניפים ואנחנו נישאר באותו רווח תפעולי, אפילו נעלה קצת. נישאר באותו רווח גולמי וזה לא יבוא על חשבון הצרכן".

עוד סיפר לוי "כשנכנסתי לשוק הסלולר היתה לי אותה האסטרטגיה כמו בתחום המזון - להיטיב עם הצרכן ולהוזיל את המוצר במאות אחוזים. בלי הרבה ניסיון קודם למדנו יחד את השוק ונכנסנו לתחום. זהו שוק צפוף ויש בו חברות חדשות שמעניקות מחירים לא ריאליים, במצב בו השירות לא עולה יותר מ- 50 שקל לחודש, יקרה אחד מ-2 הדברים: הספק יעלה את המחיר במהרה או שהוא יאלץ לסגור את העסק. לכן, החברה שלנו המעניקה את השירות תמורת 100 שקל בחודש הינה החברה היחידה שמרוויחה מתוך מהחברות החדשות שנכנסו לשוק הסלולר".

בהתייחס לאמירות הטוענות כי גורמים שונים השקיעו במניה שלו מסיבות פוליטיות, אמר לוי: "לא השקיעו בי מסיבות פוליטיות אלא בגלל העסק והאסטרטגיה שלו, אנחנו לא ממונפים כמו המתחרים".

בכל הנוגע לתיקון 20 לחוק החברות אמר לוי: "אם מדובר בחברה שלא מרוויחה ומחלקת דיבידנדים מכספי האג"חים, אני נגד התנהלות כזו. מהצד השני במידה ומדובר במנהל שמתאמץ, לומד קשה ועובד קשה אני לא רואה סיבה להגביל את משכורתו. אני בעד תחרות - מי שמשקיע יותר, שירוויח יותר".

דבריו של רמי לוי נאמרו במסגרת התכנית לחשבונאות בבית ספר אריסון למנהל עסקים בבינתחומי הרצליה בהנחיתו של רו"ח שלומי שוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב