מחזיקי אג"ח יפנאוטו לזאבי: "ותר על החברה ונשקול הצעת ברזילי"

מחזיקי אג"ח יפנאוטו שלחו הבוקר מכתב להנהלת החברה שבו הם דורשים לחזור למתווה החוב המקורי ■ מחזיקי האג"ח: "אם זאבי לא יוותר מראש, נדרוש פירעון מיידי ונכפה עליו את הצעתו של סמל"ת"

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

הקרב בין בעל השליטה ביבואנית סובארו יפנאוטו, גד זאבי, למחזיקי האג"ח, ובראשם פסגות ומיטב, עולה הבוקר שלב נוסף. לאחר שספגו אתמול (ב') ביקורת קשה מצד החברה לאור הצעת הרכש החלופית שהביאו מיבואן פיאט מיכאל לוי, מבהירים הבוקר מחזיקי האג"ח כי ישקלו את הצעתו של שמעון ברזילי, הצעה מטעם בעל השליטה, רק במידה שזאבי יחתום מראש על וויתור על מניותיו ביפנאוטו (100%) במקרה של כישלון העסקה.

במכתב ששלח הבוקר (ג') עו"ד יורם בונן, המייצג את מחזיקי האג"ח, הוא דרש מהחברה לחזור למתווה החוב המקורי שעיקרו הליכה לכינוס נכסים מוסכם במידה שהעסקה לא תיחתם עד ינואר. "בעלי השליטה לא רק שלא נוטלים סיכון כלשהו, אלא שהם חוזרים בהם מהתחייבויות שכבר נטלו על עצמם כלפי נושי האג"ח במקרה שלא תושלם העסקה" כתב בונן במכתב. עוד ציינו מחזיקי האג"ח כי במידה שזאבי לא יסכים לדרישותיהם, הם יעמידו את החוב לפירעון מיידי ויכפו את הצעתו של מיכאל לוי (סמל"ת - יבואן פיאט) על החברה.

גד זאבי, בעל השליטה ביפנאוטו

באסיפת מחזיקי האג"ח שהתקיימה אתמול בת"א, הציג ברזילי את מתווה החוב החדש שהציע למחזיקים הכולל תשלום מלא של החוב (100 מיליון שקל) פרוש על פני תקופה של שש שנים. מחזיקי האג"ח דרשו כמה תיקונים טכניים להצעתו של ברזלי והעניקו לו ארכה של כמה ימים בכדי לדון בהצעה מחדש. איגרות החוב הגיבו היום בעלייה של 1.6% והן נסחרות כיום בתשואה לפדיון של 34%.

הצעתו של שמעון ברזילי, זכיין סובארו ותיק בירושלים, מועדפת על ידי זאבי מאחר שהיא מציעה לרכוש את החברה האם יפנאוטו אחזקות בשונה מהצעתה של סמל"ת (יבואנית פיאט) המציעה לרכוש את פעילות היבוא של סובארו ישירות תמורת 105 מיליון שקל.
ברזילי הציע 100-150 מיליון שקל לחברת האחזקות, מה שישחרר ככל הנראה את זאבי מחובו האישי כלפי האוליגרך מיכאל צ'רנוי, שמימן לזאבי את רכישת מניות בזק כנגד שעבוד על 80% ממניות יפנאוטו החזקות.

זאבי, שלא אהב את היוזמה של מחזיקי האג"ח, שיגר אתמול מכתב תגובה זועם בדרישה להוריד את ההצעה של סמל"ת מהשולחן. לטענתו, הסיכוי של ברזילי לקבל את אישור סובארו העולמית (פוג'י), הדרוש לצורך השלמת העסקה, גבוה יותר לאור ההיכרות שלו עם החברה בתור זכיין סובארו בירושלים.

מלבד האישור של פוג'י (זכיינית סובארו העולמית), דורשת העסקה ארבעה אישורים נוספים. אישורו של בנק מזרחי טפחות, המחזיק בשעבוד על נכסי החברה, אישור מחזיקי האג"ח, המחזיקים בחוב של 100 מיליון שקל כנגד מניות יפנאוטו רכב, אישור הממונה על ההגבלים הישראלי ואישור בנק הפועלים, המחזיק בשעבוד על 20% ממניות יפנאוטו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא