לאלעזרא חסרים 42 מיליון שקל כדי לשרת את מלוא החוב ב-2013

אלעזרא אחזקות, המחזיקה בהכשרה ביטוח, אלבר ואפרידר, תבקש מבעלי האג"ח להמיר להם אג"ח בהיקף של כ-250 מיליון שקל בסדרה לטווח ארוך יותר ■ הבעיה: החברה צריכה לשלם לבעלי האג"ח ולבנקים במאי 2013 85 מיליון שקל, וקופתה מדולדלת

אורן פרוינד
אורן פרוינד
אורן פרוינד
אורן פרוינד

>> קבוצת אלעזרא, המחזיקה במלוא המניות של הכשרה ביטוח, חברת הליסינג אלבר וחברת הנדל"ן אפרידר, דיווחה שלשום באיחור (כתוצאה משריפה שפרצה במשרדיה) על תוצאותיה לרבעון השלישי.

אלי אלעזראצילום: עופר וקנין

התוצאות אמנם הראו שיפור מה ברווחיותיה, אבל את העין תופסת דווקא מצוקת הנזילות של החברה ותשלום חוב גדול של 85 מיליון שקל שאותו על החברה להעביר לבעלי האג"ח ולבנקים במאי 2013.

אלעזרא דיווחה על גידול של 45% בהכנסותיה הרבעוניות ל-916 מיליון שקל ואף עברה לרווח נקי של 5.3 מיליון שקל לעומת הפסד נקי של 28.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הגידול בהכנסות וברווחים מיוחס לחברת הכשרה ביטוח שהגדילה את תיק המבוטחים בכל מגזרי פעילותה ונהנתה מתשואות ריאליות חיוביות בשוק בתיק הנוסטרו.

ואולם למרות המעבר לרווח, נטל החובות הרובץ על החברה, הנמצאת בשליטת אלי אלעזרא ותחת ניהולו של אחיינו, אורן אלעזרא, מעיק. חובות החברה למחזיקי האג"ח מסתכמים בכ-250 מיליון שקל (קרן וריבית). מול חובות אלה משועבדות למחזיקים כבטוחה מניות החברה-הבת אלבר. במאי 2013 תידרש אלעזרא לעמוד בהחזר קרן וריבית של 72 מיליון שקל וכמו כן להחזיר הלוואות בסך 13 מיליון שקל לתאגידים בנקאיים.

לפי דו"ח תזרים המזומנים החזוי שפירסמה, ב-2013 יחסרו לחברה 42 מיליון שקל לצורך שירות החוב. את המחסור הזה מתכננת החברה למלא באמצעות גיוס חוב חדש בשוק ההון. אלא שזו לא תהיה משימה פשוטה, מכיוון שהאג"ח של החברה כבר נסחרות כעת ב"תשואת זבל" של כ-17%. עם תשואות כאלה אף משקיע רציונלי לא יסכים להלוות לחברה כסף נוסף.

תוכנית מגירה

ואולם מנהלי אלעזרא אינם מתייאשים. תוכנית המגירה של המנהלים כוללת החלפת האג"ח הנוכחיות באג"ח לטווח ארוך יותר ובעלות ריבית גבוהה יותר. בצורה זו המנהלים מתכננים לגלגל את החוב על פני תקופה ארוכה יותר. למעשה, זהו סוג של הסדר חוב, וכלל לא ברור אם בעלי האג"ח יסכימו לזה.

מקורבים לחברה אמרו אתמול כי אם מחזיקי האג"ח יאשרו את המהלך, הוא צפוי לצאת לפועל בתוך כחודש; אם המחזיקים לא יאשרו את המהלך, הקבוצה תצטרך לממש אחד מנכסיה או לפנות לבעלים בבקשה להזרים לה הון חיצוני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"