קנדה וישראל חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בנושאי מכס

מנהל רשות המסים דורון ארבלי: "ההסכם יהדק את קשרי העבודה בין רשויות המכס, יגביר את יעילות הסחר של חברות ישראליות עם חברות קנדיות, ויסיר חסמי סחר"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

השר לביטחון פנים הקנדי, ויק טאווז, ושגרירת ישראל בקנדה, מרים זיו, חתמו אמש באוטווה, בירת בקנדה, על הסכם לשיתוף פעולה ולסיוע הדדי בנושאי מכס בין המכס הקנדי ומינהל המכס הישראלי. טקס החתימה נערך במעמד סגן שר האוצר, יצחק כהן, מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, נציג רשות המסים לצפון אמריקה, אילן אוהד, וסגן נשיא המכס הקנדי, מלקום בראון.

דורון ארבלי

ארבלי הגיע לאוטווה במסגרת ביקור עבודה שהוא עורך בקנדה ובארצות הברית, במטרה לקדם את קשרי העבודה של רשות המסים בישראל עם רשויות המס במדינות אלה. ההסכם שנחתם אתמול עוסק בהגברת שיתוף הפעולה האופרטיבי בין ארגוני המכס של קנדה וישראל ובהגברת הסחר בין המדינות. במסגרת ההסכם מתחייבות ישראל וקנדה לשתף פעולה במגוון פעילויות כמו, שיתוף בידע וסיוע הדדי בנושאי אכיפה למניעת הברחות.

יצחק כהן, סגן שר האוצר, בירך על חתימת ההסכם והדגיש את החשיבות שמייחס האוצר הישראלי למהלך, המשדרג את הקשרים הכלכליים עם קנדה, מידידות האמת של ישראל. ארבלי אמר כי ההסכם יהדק את קשרי העבודה בין רשויות המכס, יגביר את יעילות הסחר של חברות ישראליות עם חברות קנדיות ויסיר חסמי סחר.

הוא מצטרף להסכם אחר שנחתם אמש עם קנדה, לשדרוג האמנה למניעת כפל מס בין המדינות, הסכם המפשט את כללי המיסוי בין שתי המדינות. לדבריו, ההסכמים החדשים יחד עם הסכם הסחר החופשי בין ישראל לקנדה מ-1996, יוצרים פלטפורמה נוחה לפעילותם של אנשי עסקים ושל חברות בשני הצדדים ובכך משפר את יחסי הכלכלה והמסחר ביניהן.

ארבלי ציין כי ההסכם עם קנדה מתווסף להסכמים דומים שיש לישראל עם 33 מדינות וגושי מדינות (כולל האיחוד האירופי). בשל חשיבות הסכמים אלו, מינהל המכס הישראלי פועל נמרצות לחתום על הסכמי מכס רבים ככל האפשר, כולל עם מדינות שהיקפי הסחר הנוכחיים עמן אינם גדולים.

ב-2011 נרשמה עלייה של כ-5% בהיקף הסחר הבילטראלי בין ישראל לקנדה לעומת השנה הקודמת, מהיקף של כ-1.19 מיליארד דולר להיקף של כ-1.25 מיליארד. היצוא מישראל לקנדה עמד ב-2011 על 803 מיליון דולר והיווה 65% מהיקף הסחר. היבוא מקנדה עמד על 437 מיליון דולר והיווה 35% מהיקף הסחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים