חשיפת TheMarker |

ברונפמן ופישר נחקרו בחשד לשימוש במידע פנים

רשות ני"ע חושדת כי בעלי השליטה בישראלום רכשו ני"ע של ישראלום בזמן שניהלו מגעים לרכישת השליטה בשופרסל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

מתיו ברונפמן ושולם פישר, בעלי השליטה בחברת האחזקות והנדל"ן ישראלום, נחקרו ברשות ני"ע תחת אזהרה בחשד לשימוש במידע פנים. השניים חשודים כי רכשו אג"ח של ישראלום בסכום של כמיליון שקל, קודם שדווח למשקיעים על מגעים שניהלו יחד עם ליאו נואי לרכישת השליטה ברשת שופרסל מידי קבוצת אי.די.בי תמורת כ-2.42 מיליארד שקל.

בעוד שהמגעים לעסקה המתבשלת בין אי.די.בי לישראלום דווחו למשקיעים ב-12 באוקטובר שנה שעברה, בעלי השליטה בישראלום, ביחד עם בעלי עניין נוספים ובהם מנכ"ל החברה רון הדסי, החלו כבר ב-6 בספטמבר לבצע רכישה עצמית של שתי סדרות אג"ח (סדרה ד' וסדרה ו'), כשבסך הכל הם רוכשים אג"ח בהיקף של קרוב למיליון שקל תוך חודש ימים. מהלך הרכישה החל לאחר שהחברה דיווחה בתחילת ספטמבר, שבכוונתה לבצע רכישת עצמית של אג"ח בהיקף של עד 10 מיליון שקל.

מתיו ברונפמןצילום: עופר וקנין

במסגרת המהלך, בעלי השליטה בישראלום - ברונפמן ופישר - רכשו אג"ח במאות אלפי שקלים, וכתוצאה מהזינוק בשער האג"ח בשל הדיווח על העסקה המתגבשת לרכישת שופרסל, הרוויחו הבכירים עשרות אלפי שקלים "על הנייר". פישר רכש בחודש ספטמבר אג"ח מסדרה ד' בהיקף של כ-100 אלף שקל, בעוד שברונפמן עצמו רכש אג"ח בהיקף של 400 אלף שקל, כאשר יום אחד בלבד לפני עסקת שופרסל (11 באוקטובר), רכש אג"ח ב-150 אלף שקל.

גם מנהלי ישראלום השתתפו בסבב הרכישות: הדסי, שהחזיק קודם לסבב הרכישות אג"ח מסדרה ד' בהיקף של 160 אלף שקל (ערך נקוב), רכש מאז ספטמבר אג"ח בהיקף של 250 אלף שקל, כאשר שבוע ימים לפני ביצוע עסקת שופרסל רכש אג"ח בכ-130 אלף שקל. בכיר נוסף בחברה - שמשון פישר המכהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי - רכש שבוע לפני עסקת שופרסל אג"ח בהיקף של 85 אלף שקל. מנכ"ל החברה, יניב מזור, רכש אג"ח בהיקף של 9,524 שקל.

דבר רכישות האג"ח של הבכירים נחשף בשעתו לראשונה ב-TheMarker. ברונפמן ופישר אמרו היום: "פעלנו ואנו פועלים תמיד על פי החוק. החוק הוא נר לרגלינו. אנו משוכנעים שהחקירה תוכיח כך".

במקביל, רשות ני"ע בוחנת האם נעשה סחר לפי מידע פנים בנוגע למניית שופרסל יום קודם לביצוע העסקה על ידי נואי. בעוד שהעסקה עצמה דווחה רק ביום רביעי, הרי שמניית שופרסל ריכזה כבר בשיום שלישי מחזור חריג של 22 מיליון שקל לעומת ממוצע יומי של 4.7 מיליון שקל. בסיום היום המניה הוסיפה כ-7%. הרכישה, ככל הנראה, בוצעה בידי בנק ברקליס (שאינו חבר בורסה) עבור לקוח כלשהו, על פי החשד - נואי עצמו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"