נחתם ההסכם: אי.בי.אי רכש קופות הגמל של תמיר פישמן

בית ההשקעות לא מסר כמה ישלם עבור הקופות, אך ציין כי התמורה שנקבעה היא "שיעור משווי הנכסים המנוהלים בקופות הגמל הנמכרות, כפי שיימדד במספר אבני דרך" ■ ההערכה היא שהעסקה התבצעה תמורת כמה עשרות מיליוני שקלים בודדים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח הערב (ד') כי חתם על מסמך סופי לרכישת קופות הגמל של המתחרה הקטן תמיר פישמן. אי.בי.אי לא מסר כמה ישלם עבור הקופות, אך ציין כי התמורה שנקבעה היא "שיעור משווי הנכסים המנוהלים בקופות הגמל הנמכרות, כפי שיימדד במספר אבני דרך". ההערכה היא שהעסקה התבצעה תמורת כמה עשרות מיליוני שקלים בודדים.

תמיר פישמן מנהל בקופות הגמל נכסים בשווי של כחצי מיליארד שקל. עם העסקה, יגדל היקף הנכסים של אי.בי.איי בתחום הגמל ל-2.5 מיליארד שקל. בית ההשקעות מנהל כבר תקופה ארוכה מגעים עם גופים שונים לרכישת פעילות גמל על מנת להגדיל את נכסיו, מגעים שלא נשאו פרי עד כה. למרות החתימה הסופית הערב, השלמת העסקה עדיין מותנית במספר תנאים, כשביניהם, קבלת אישורים רגולטורים.

אלדד תמיר

במקביל, בית ההשקעות תמיר פישמן ניהל השנה מגעים למיזוג עם הדס ארזים, שנמצאת תקופה ארוכה על המדף, אך אלה לא הבשילו. בסופו של דבר, הדס ארזים התמזג החודש עם הלמן-אלדובי, שימזג לתוך בית ההשקעות החדש את פעילות הגמל שלו. על רקע זאת, בתמיר פישמן נאלצו לתור אחר קונה אחר לפעילות הגמל - ומצאו שאי.בי.אי מעוניין בה.

קדחת המיזוגים והרכישות של בתי ההשקעות הקטנים ושל קופות הגמל באה על רקע העלויות הגבוהות להן זקוקים בתי ההשקעות על מנת לקיים את פעילותם. העלויות הגבוהות באות בעקבות ההכבדה ברגולציה בשנים האחרונות שגורמת להן להוצאות תפעול רבות, דבר שהופך את פעילותם של חלק מהגופים הקטנים ללא רווחית. עבור איי.בי.איי מהווה הרכישה אפשרות קלה לצמיחה זאת לאור העובדה כי בשנים האחרונות ההפקדות בקופות הגמל פוחתות עד כדי נעלמות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה