נחתמה עסקת יפנאוטו: זאבי ימכור החברה ליבואן סובארו בירושלים

חובות של 190 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ולבנקים מאלצים את זאבי למכור את יבואנית סובארו יפאנוטו בהפסד ■ החברה אינה מציינת את סכום הרכישה, אולם מקורבים למו"מ מעריכים כי מדובר בסכום הנע בטווח שבין 150-100 מיליון שקל

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

חובות של 190 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ולבנקים מאלצים את גד זאבי למכור את יבואנית סובארו יפנאוטו בהפסד. הבוקר (ד') דיווחה ההנהלה על הסכם ראשוני למכירת מלוא המניות של החברה לקבוצת משקיעים פרטיים שבראשה עומד שמעון ברזילי, זכיין סובארו בירושלים שכיהן בעבר כמנכ"ל החברה. ההסכם עדיין דורש את אישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

החברה אינה מציינת את סכום הרכישה, אולם מקורבים למו"מ מעריכים כי הסכום נע בטווח שבין 150-100 מיליון שקל. על רקע זה רושמות הבוקר איגרות החוב של החברה (סדרה א') זינוק של 6% במסחר בת"א והתשואה עליהן ירדה לשיעור של 42%.

גד זאביצילום: אייל טואג

ההצעה של ברזילי, סוכן סובארו בירושלים מאז שנת 1976, גברה גם על הצעותיהן של "סוכנות מכוניות לים התיכון", יבואנית מכוניות פיאט, כמו גם על הצעותיהן של קבוצת כדורי, בעלי "המאגר", תומר דותן, בעליה של רשת "אוטו דיל" וקבוצת משקיעים המחזיקה ברשת הסחר "טרייד מוביל". גם חברת קרסו, יבואנית רנו בישראל, הודיעה השבוע כי היא שוקלת להגיש הצעה לרכישת יפנאוטו.

בהתאם לשטר הנאמנות של החברה תמורת המכירה תהווה בסיס לביצוע הסדר חוב עם בעלי האג"ח המחזיקים בחוב של 90 מיליון שקל. החברה הודיעה אתמול (ד') כי הרוכשים החדשים יפעלו לביצוע הסדר חוב על בסיס המתווה שאושר באוגוסט האחרון, שעיקרו דחיית החוב לתקופה של שש שנים.

ליפנאוטו חובות של כ-190 מיליון שקל, מהם 90 מיליון שקל לבעלי האג"ח ו-100 מיליון שקל לבנק מזרחי-טפחות. יפנאוטו מכרה באחרונה את אולם התצוגה שלה ברחוב המסגר בת"א, ונכסים נוספים בחיפה ובהרצליה על מנת לשרת חובות אלו. אחרי שהבנק לא אישר את הסדר החוב עם בעלי האג"ח שהוצע באוגוסט האחרון, ביקשו אלה פירעון מיידי של החוב, מה שעשוי היה להביא את החברה לידי כינוס נכסים.

נכון להיום שולט גד זאבי בכל החברה, אחרי שרכש בשנת 2009 50% נוספים מחברת מטיס קפיטל לפי שווי חברה של 240 מיליון שקל. מאוחר יותר נקלעה יפנאוטו למצוקה תזרימית בשל ירידה מתמשכת במכירות, הנובעת מהיצע דגמים מצומצם ומשער גבוה של הין היפני, המקשה עליה לבצע הנחות. מכירות החברה נחתכו השנה בחצי, אחרי שכבר נחתכו בשיעור של 31% בשנה שעברה.

החברה שמכרה יותר מ-10,000 מכוניות בשנה באמצע העשור הקודם (ובשנות השמונים הייתה מותג הרכב הנמכר בישראל, עם נתח שוק של שליש), נמצאת כעת במקום ה-20 בטבלת המכירות של המכוניות בישראל ולא צפויה למסור יותר מ-2,000 מכוניות השנה.

את הרבעון השלישי של 2012 סיימה יפנאוטו עם מכירות של 935 מיליון שקל, בדומה לרמת ההכנסות ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי של החברה הסתכם בכ-7.3 מיליון שקל בהשוואה להפסד תפעולי של 7.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של 15 מיליון שקל, לעומת הפסד נקי של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב