נסרדישי עונה ליחימוביץ': מקווה שמס החברות לא יעלה; לא צריך מס ירושה

מנהל רשות המסים לשעבר בכנס פירמת פאהן קנה: "במונחים של עלות מול תועלת יברח הון רב מישראל ולכן יצא שכרנו בהפסדנו" ■ רו"ח יגאל רופא: "אנו נמצאים בתהליך שסופו יהיה הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"אנו נמצאים בתהליך שסופו יהיה הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה", כך אמר היום רו"ח יגאל רופא, מנהל מחלקת המסים של פירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות' Grant Thornton Israel בכנס היערכות במסים 2013 שערכה היום הפירמה בהרצליה.

יהודה נסרדישיצילום: עופר וקנין

לדבריו הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה תביא בסופו של תהליך ל"מיצוע נטל המס בין כלל האוכלוסיה בישראל, אך יש לזכור כי בצד שאיפה זו, מוטלת על המדינה גם החובה להביא לידי שקיפות וודאות של חבויות המס על אזרחיה ובהיבט זה עדיין המלאכה מרובה".

יהודה נסרדישי לשעבר מנהל רשות המסים קבע כי "שיעורי המס בחוק עידוד השקעות הון גבוהים ויש לערוך בהם התאמה".

בתגובה לרצונה של שלי יחימוביץ' לעלות את מס החברות לעד 30% הבהיר: "רשות המסים גובה כסף מצמיחה ולכן אני מקווה שמס החברות לא יעלה באחוז נוסף ויישאר 25%. נטל המס גבוה, ולכן הממשלה לא צריכה להעלות יותר מסים ליחידים ולחברות. לגבי העלאת המע"מ והקריאות להחלת מע"מ דיפרנציאלי".

נסרדישי, שכיהן כחבר בוועדת טרכטנברג: "למרות שאת רוב המע"מ בישראל משלמים העשירים, מדובר במס רגרסיבי שפוגע בשכבות החלשות. לא ניתן יהיה לאכוף בישראל מע"מ דיפרנציאלי".

נסרדישי ציין כי: "היקף הפטורים במדינה מסתכם ב-83 מיליארד שקל ולכן המדינה צריכה לשקול צמצום חלק מהפטורים על מנת להקטין את הגרעון התקציבי". לקריאות להטלת מס ירושה בישראל הבהיר "לא צריך להטיל את מס הירושה"במונחים של עלות מול תועלת יברח הון רב מישראל ולכן יצא שכרנו בהפסדנו.

רו"ח מיקי בלומנטל, שותף מנהל בפירמת פאהן קנה, שהנחה את הכנס, ציין "השינויים התחופים של המדינה בתקופה האחרונה להורדה ואח"כ להעלאת מסים משדרים חוסר יציבות. שינויים אלה מקטינים את האטרקטיביות של מדינת ישראל בעיקר מול גופים עסקיים בינלאומיים שיש להם אלטרנטיבית בין ישראל למדינת אחרות.לאור נסיבות אובייקטיביות אנו מתקשים להשפיע על יציבות פוליטית, אך אין סיבה שהמדינה לא תפעל על מנת להגביר את האטרקטיביות של ישראל כסביבה עסקית. המדינה צריכה להחזיר את היציבות בתחומי הרגולציה וחוקי המס ולהנהיג מדיניות שתגרום לה להתברג שוב במקומה הטבעי והגבוה גם בתחומים אלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד