נסרדישי עונה ליחימוביץ': מקווה שמס החברות לא יעלה; לא צריך מס ירושה

מנהל רשות המסים לשעבר בכנס פירמת פאהן קנה: "במונחים של עלות מול תועלת יברח הון רב מישראל ולכן יצא שכרנו בהפסדנו" ■ רו"ח יגאל רופא: "אנו נמצאים בתהליך שסופו יהיה הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"אנו נמצאים בתהליך שסופו יהיה הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה", כך אמר היום רו"ח יגאל רופא, מנהל מחלקת המסים של פירמת רואי החשבון פאהן קנה ושות' Grant Thornton Israel בכנס היערכות במסים 2013 שערכה היום הפירמה בהרצליה.

יהודה נסרדישיצילום: עופר וקנין

לדבריו הטלת חובת דיווח כללית על אזרחי המדינה תביא בסופו של תהליך ל"מיצוע נטל המס בין כלל האוכלוסיה בישראל, אך יש לזכור כי בצד שאיפה זו, מוטלת על המדינה גם החובה להביא לידי שקיפות וודאות של חבויות המס על אזרחיה ובהיבט זה עדיין המלאכה מרובה".

יהודה נסרדישי לשעבר מנהל רשות המסים קבע כי "שיעורי המס בחוק עידוד השקעות הון גבוהים ויש לערוך בהם התאמה".

בתגובה לרצונה של שלי יחימוביץ' לעלות את מס החברות לעד 30% הבהיר: "רשות המסים גובה כסף מצמיחה ולכן אני מקווה שמס החברות לא יעלה באחוז נוסף ויישאר 25%. נטל המס גבוה, ולכן הממשלה לא צריכה להעלות יותר מסים ליחידים ולחברות. לגבי העלאת המע"מ והקריאות להחלת מע"מ דיפרנציאלי".

נסרדישי, שכיהן כחבר בוועדת טרכטנברג: "למרות שאת רוב המע"מ בישראל משלמים העשירים, מדובר במס רגרסיבי שפוגע בשכבות החלשות. לא ניתן יהיה לאכוף בישראל מע"מ דיפרנציאלי".

נסרדישי ציין כי: "היקף הפטורים במדינה מסתכם ב-83 מיליארד שקל ולכן המדינה צריכה לשקול צמצום חלק מהפטורים על מנת להקטין את הגרעון התקציבי". לקריאות להטלת מס ירושה בישראל הבהיר "לא צריך להטיל את מס הירושה"במונחים של עלות מול תועלת יברח הון רב מישראל ולכן יצא שכרנו בהפסדנו.

רו"ח מיקי בלומנטל, שותף מנהל בפירמת פאהן קנה, שהנחה את הכנס, ציין "השינויים התחופים של המדינה בתקופה האחרונה להורדה ואח"כ להעלאת מסים משדרים חוסר יציבות. שינויים אלה מקטינים את האטרקטיביות של מדינת ישראל בעיקר מול גופים עסקיים בינלאומיים שיש להם אלטרנטיבית בין ישראל למדינת אחרות.לאור נסיבות אובייקטיביות אנו מתקשים להשפיע על יציבות פוליטית, אך אין סיבה שהמדינה לא תפעל על מנת להגביר את האטרקטיביות של ישראל כסביבה עסקית. המדינה צריכה להחזיר את היציבות בתחומי הרגולציה וחוקי המס ולהנהיג מדיניות שתגרום לה להתברג שוב במקומה הטבעי והגבוה גם בתחומים אלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות