לאחר שכהן בועדות הריכוזיות ושישינסקי, אודי ניסן יהיה יו"ר דלק ישראל

בתקופת כהונתו בתפקיד הממונה על התקציבים באוצר היה ניסן שותף, בין השאר, לרפורמה בהגדלת הכנסות המדינה בשוק האנרגיה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

יצחק תשובה ממשיך לצרף לשורות קבוצתו רגולטורים בכירים לשעבר. דירקטוריון חברת דלק ישראל, הנחשבת לחברת הדלק השנייה במשק ונסחרת לפי שווי שוק של כ-800 מיליון שקל ומצויה בשליטת קבוצת דלק, אישר שלשום את מינויו של ד"ר אודי ניסן (45 ) לשעבר הממונה על התקציבים באוצר, לתפקיד דירקטור והחל מתחילת ינואר 2013 יו"ר דירקטוריון דלק ישראל.

ניסן יחליף בתפקיד את משה עמית, ששמו באחרונה הוזכר כמועמד לתפקיד יו"ר הדירקטוריון הבא של בית ההשקעות אקסלנס מקבוצת דלק. אם המינוי יצא לפועל יאלץ עמית להתפטר מדירקטוריונים של ישראכרט ופועלים שוקי הון מקבוצת הפועלים, שכן מדובר במינוי לתפקיד יו"ר בגוף פיננסי.

בשנה שעברה היתה כרמית אלרואי, בתו הבכורה של יצחק תשובה, מועמדת לתפקיד יו"ר דלק ישראל, ואולם בסופו של דבר לאחר שניסן חזר ארצה מלימודים באוניברסיטת הרווארד וסיים באוגוסט 2012 את תקופת הצינון, הוא חידש לאחרונה את המגעים מול תשובה וכעת סיכם על תנאיו.

עבור תפקידו החדש, שאותו ימלא בהיקף של 80% משרה, יקבל ניסן מענק חתימה של 120 אלף שקל לחודש, שכר חודשי של 60 אלף שקל, רכב מנהלים, תנאים נלווים, זכאות למענק שנתי על פי שיקול דעתו של הדירקטוריון וכן 77,242 אופציות פאנטום במחיר מימוש של כ-69.9 שקל למניה-בדומה למחירה של דלק ישראל בבורסה.

אופציות פאנטום אינן מקנות זכות לקבלת מניות החברה אלא מאפשרות להנות מהטבה כספית במזומן אם בעת המימוש אם מחיר המניה גבוה יותר מחיר המימוש שלהן. ללא אופציות ובונוסים עלות העסקתו השנתית של ניסן מוערכת במיליון שקל.

בתקופת כהונתו בתפקיד הממונה על התקציבים באוצר היה ניסן שותף, בין השאר, לרפורמה בהגדלת הכנסות המדינה בשוק האנרגיה. ניסן היה אחד מששת חברי ועדת ששינסקי, בראשות פרופ' איתן ששינסקי, לצד ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל, מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, שאול צמח, הממונה על ענייני הנפט במשרד התשתיות הלאומיות, ד"ר יעקב מימרן, ומנהל רשות המסים, יהודה נסרדישי.

לאחר הגשת המלצותיה הסופיות של ועדת ששינסקי, סירב ניסן לבקשת יזמי הגז לאשר הקלות נוספות. "איני חושב שצריך לתת עוד הקלות, ואיני חושב שלא יהיה אפשר להעביר את החוק, אם לא יהיו הקלות נוספות", אמר ניסן לפני אישור החוק בכנסת. ניסן הציע להזרים חלק מההכנסות העתידיות מהגז להפחתת החוב הלאומי ולעניינים תזרימיים, כגון מימון תשלומי הביטוח הלאומי.

ניסן מצטרף לרשימה ארוכה של בוגרי האוצר המועסקים או שהועסקו בעבר על ידי תשובה, כמו אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס (לשעבר יועץ לחשב הכללי באוצר), אבשלום פלבר, מנכ"ל הנדסת התפלה (לשעבר סגן הממונה על אגף התקציבים באוצר), עוזי ימין, מנכ"ל דלק US (לשעבר מנהל תחום ביטוח אלמנטרי באוצר), ועוזי לוי, לשעבר מנכ"ל אלעד קנדה וכיום משנה למנכ"ל נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי (שימש בעבר סגן הממונה על אגף התקציבים באוצר).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"