מתיחות בגבולות הכבידה על הבורסה; מדד הבנקים איבד 1.7%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.7% ■ צבי סטפק: "לבורסה בת"א יש פוטנציאל עליות של 20%-25% ב-2013"

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

המסחר בבורסת ת"א נסגר היום במגמה שלילית, לאחר שהירידות התגברו לקראת הסגירה על רקע המתיחות בגבולות המדינה - ירי טנקים בגבול סוריה וירי רקטות מעזה על ישובי הדרום. מדד ת"א 25ירד ב-0.7% ומדד ת"א 100 נחלש ב-0.6%, מדד מניות הבנקים השיל ב-1.7% ומדד מניות הנדל"ן איבד 0.8% מערכו. מחזור המסחר הסתכם ב-807 מיליון שקל.

יו"ר ומייסד בית השקעות מיטב, צבי סטפק, אמר היום כי הוא מעדיף את ההשקעה באפיק המנייתי: "לבורסה בת"א יש פוטנציאל עליות של 20%-25% ב-2013, כל עוד תימשך ההתאוששות גם בשוק הגיוסים של אג"ח הקונצרניות, ושלא יתממשו הסיכונים הגיאופוליטיים והסיכונים הכלכליים למיתון עולמי".

בכנס האנליסטים הבינלאומי השנתי של אופנהיימר, אשר התקיים אמש, נחשפו תוצאות הסקר השנתי שערך בנק ההשקעות אופנהיימר ישראל בקרב ציבור המשקיעים המוסדיים בארץ. בתשובה לשאלה איזה אפיק השקעה יהיה אטרקטיבי יותר, ענו כ-62% מהמוסדיים כי האפיק האטרקטיבי ביותר יהיה שוק המניות. כ-19% מאמינים באג"ח חברות, 9% באג"ח ממשלתיות ו-4% בסחורות.

בוול סטריט יתקיים היום מסחר במניות בלבד והבנקים יהיו סגורים. בשבוע שלאחר בחירתו של הנשיא אובמה לקדנציה שנייה, הממשל והשווקים עוסקים בלא הרף בסוגיית "המצוק הפיסקלי" - חבילת קיצוצים בהוצאות הממשלתיות והעלאות מס בהיקף 600 מיליארד דולר שתיכנס לתוקף בתחילת 2013, בהיעדר הסכמה בין הדמוקרטים לרפובליקאים. אנליסטים ופרשנים מזהירים כי אם לא תצליח ארה"ב להימנע מ"המצוק הפיסקלי", היא עלולה להידרדר במהרה למיתון.

לקראת שעת הסיום המסחר בת"א, נפתח המסחר בוול סטריט בעליות שערים עד 0.5% בהובלת מניות טכנולוגיה.

היום ייפגשו שרי האוצר של גוש היורו לפסגה בבריסל, בה הם צפויים לדון בעיקר בהמשך חילוצה של יוון. עם זאת, השרים אינם צפויים לאשר כבר עתה את תשלום הסיוע הקרוב, בסך 31.5 מיליארד יורו (40 מיליארד דולר).

ממשלת יוון הצליחה להעביר את הצעת התקציב שלה ל-2013 בפרלמנט לפנות בוקר. ההצעה, שכללה קיצוצים חריפים נוספים בתקציב והעלאות מסים, התקבלה ברוב של 167 קולות אל מול 128 מתנגדים, לאחר 3 ימים של דיונים סוערים, וכאשר מחוץ לפרלמנט הפגינו כ-20 אלף אזרחים. הצעת התקציב כוללת קיצוצים בסך 9.4 מיליארד יורו במשכורות ובפנסיות של עובדי המגזר הציבורי ובמערכות הרווחה. במסגרת ההצעה, גיל הפרישה יועלה מ-65 ל-67, ויתבצעו כמה העלאות מסים.

במרכז המסחר: הסדרי טייקונים חוזרים לכותרות

דלק נדל"ן נמצאת בדיונים סופיים לקראת גיבוש הסדר מול בנק לאומי. דלק נדל"ן והחברות הבנות שלה חייבות ללאומי כ-270 מיליון שקל. תחילה הוסכם כי לאומי יקבל 130 מיליון שקל מהחוב. אולם באחרונה סוכם בין הצדדים כי דלק נדל"ן תשלם בתוך חצי שנה 140 מיליון שקל ללאומי, כשהיתרה בהיקף של כ-130 מיליון שקל תימחק - כלומר, מדובר בתספורת של כ-48%.

בתי ההשקעות מיטב ופסגות, הנציגים העיקריים במחזיקי האג"ח של אמפל, הגיבו אמש בחריפות על הודעתו המפתיעה של יוסי מימן, לפיה יעביר את השליטה בחברה לידי מחזיקי האג"ח. "אנו מברכים על כך שמימן הבין כי נכשל בנסיונותיו והגיע למסקנה, לאחר פניית מחזיקי האג"ח לטיפול משפטי בארה"ב במטרה לקבל את השליטה בחברה, כי לא יוכל להמשיך בטקטיקה זו והעביר את הבעלות למחזיקי האג"ח.

חברת ממורנד הפרטית, שבבעלות איש העסקים לב לבייב, ושדרכה הוא שולט באפריקה ישראל, העבירה בסוף שבוע האחרון תשלום של כ-100 מיליון שקל לצורך חיזוק בטחונות לחמשת הבנקים הגדולים: הפועלים, לאומי, מזרחי טפחות, דיסקונט והבינלאומי - שממורנד חייבת להם כ-2 מיליארד שקל. התשלום של 100 מיליון שקל התבצע מהמקורות העצמיים של לבייב.

מטריקס מסכמת את הרבעון השלישי של 2012 בהכנסות של כ-478 מיליון שקל המייצגות גידול של כ- 10% בהשוואה מול רבעון אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-21 מיליון שקל, לעומת רווח בסך כ-22.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

חברת פרשקובסקי דיווחה אמש כי החזר אג"ח, סדרה ד', בסכום של כ-50 מיליון שקל אשר הנפיקה החברה בחודש אפריל 2011, יוחזר חלקית לפני מועד הפירעון. מדובר באג"ח סדרה ד' המובטחת בפרויקט החברה ב"מצליח", סדרה אותה היו אמורים לקבל בעלי האג"ח מחצית החזר הקרן בחודש דצמבר בשנת 2013 והמחצית השנייה בחודש דצמבר של שנת 2014, יקבלו חלק ניכר, כ-30%, כבר בדצמבר הקרוב.

פרופ' שרון חנס ופרופ' אהוד קמר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב הגישו בקשה למחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בת"א לאשר תובענה ייצוגית נגד חברת טבע.

חנס וקמר טוענים כי טבע מפרה את החובה לגלות את התגמול שמקבלים מנהליה הבכירים החל משנת 2,000, כשהיא מדווחת במאוחד על התגמול הכולל של מנהליה הבכירים ועל התגמול הכולל של הדירקטורים, כך שאי אפשר לדעת מהו שכרו של המנכ"ל ושל כל אחד מבכיריה האחרים.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"