"מי שייקנה דירה להשקעה ב-3 השנים הקרובות יפסיד כסף"

"לבורסה בת"א יש פוטנציאל עליות של 20%-25% ב-2013; השקעה בבנקים היא עדיפה לאין ערוך לעומת השקעה באג"ח ממשלת ישראל", אמר צבי סטפק, יו"ר ומייסד מיטב בית השקעות

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

"מי שישקיע היום בדירה להשקעה בטווח של 2-3 שנים יפסיד כסף, במיוחד באזורי הביקוש. הגענו כרגע לפיק במחירי הדירות שקשה לראות אותו נמשך", כך אמר אתמול צבי סטפק, יו"ר ומייסד מיטב בית השקעות, בכנס היי-טק-זון שהתקיים בתל אביב.

מנגד, מעדיף סטפק את ההשקעה באפיק מנייתי: "לבורסה בת"א יש פוטנציאל עליות של 20%-25% ב-2013, כל עוד תימשך ההתאוששות גם בשוק הגיוסים של אג"ח הקונצרניות, ושלא יתממשו הסיכונים הגיאופוליטיים והסיכונים הכלכליים למיתון עולמי".

צבי סטפק

סטפק הסביר לאנשי היי-טק אשר השתתפו בכנס כי בכל עשור מאז הקמת המדינה היו 3-4 שנים בהן מחירי הדירות ירדו. מאז 2009 מחירי הנדל"ן זינקו, לא במקרה בצמוד לזינוק במחירי המניות. הזינוק החל כשהריבית הגיעה ל-0.5%. אנשים שהיו רגילים לקבל 5%-6% בפיקדון בנקאי היום מקבלים ריבית אפסית, אז העדיפו להשקיע בנדל"ן. גם בהסתכלות של 40 שנה אחורה, כלכלית, ההשקעה באגרות חוב צמודות של ממשלת ישראל היתה השקעה עדיפה, ויכולתם לקבל לפחות את אותה התשואה באג"ח בלי הטרחה של החזקת דירה".

סטפק אמר כי השקעה במניות הבנקים עדיפה על פני השקעה באג"ח ממשלתיות מקומיות. לדבריו, מניות הבנקים הגדולים בישראל נסחרות בשווי שוק שמייצג כיום 80% מההון העצמי שלהם בערך והתשואה השנתית הממוצעת של הבנקים היא 10% על ההון העצמי.

מנגד, אג"ח ממשלת ישראל ל-10 שנים נסחרת בתשואה שנתית של 4.1% ברוטו. המשמעות – המשקיע יכול להשיג תשואה שנתית של 13% על השקעתו בסקטור הבנקים. מדובר בפרמיה של 9% שניתן להשיג בשנה, לעומת ריבית של 4% באג"ח ממשלתי. "זהו מצב בלתי סביר של העדר שיווי משקל, ובמצב כזה השקעה בבנקים היא עדיפה לאין ערוך לעומת השקעה באג"ח ממשלת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"