אחד העם |

בהמתנה לבחירות בארה"ב: ת"א 100 הוסיף 0.55%

בבילון איבדה 4% לקראת ההנפקה בוול סטריט ■ חלל תקשורת התחזקה ב-3.6% על רקע הפצת מניות על ידי אלוביץ' ■ השווקים מחכים לתוצאות הבחירות בארה"ב שיוכרעו הערב

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

המסחר בבורסת ת"א נסגר בעליות שערים לאחר פתיחה יציבה הבוקר. המסחר התנהל בהמתנה לתוצאות הבחירות בארה"ב שיתקיימו היום, ועל רקע המגמה החיובית בוול סטריט אמש בהובלת סקטור הטכנולוגיה בשל המשך עונת הדיווחים הכספיים בארה"ב.

מדד ת"א 25 עלה ב-0.45% ומדד ת"א 100 הוסיף 0.55%. מדד ת"א בנקים מתחזק ב-0.7% ומדד נדל"ן 15 הוסיף 1.65% לערכו. מחזורי המסחר הסתכמו ב-875 מיליון שקל, נמוך מהממוצע היומי בחודשים האחרונים. בשוק הסולידי, נסגרה היום הנפקת מק"מ (מלווה קצר מועד) מסדרה 1113 בתשואה של 2%.

"לאחר שנה וחצי בה המלצנו לעבור ולהסיט השקעות במניות לכיוון השוק האמריקאי, שהראה ביצועים עודפים על השוק המקומי, הגיעה העת להסיט חזרה השקעות לשוק המניות המקומי", כך המליץ יוסי אפרתי, סמנכ"ל ההשקעות של הכשרה חברה לביטוח.

בעולם: המשקיעים דרוכים לקראת הבחירות בארה"ב

"לא חשוב מי ינצח מחר בבחירות לנשיאות, הכלכלה נמצאת בדרך לצמיחה מהירה בארבע השנים הבאות, כאשר הרוח הנגדית שעיכבה אותו תהפוך לרוח גבית. הצרכנים מוציאים יותר כסף וחוסכים פחות, אחרי שהורידו את חובות משקי הבית לרמה הנמוכה מאז 2003. מחירי הבתים חוזרים לעלות לאחר שצללו ביותר מ-30% מאז השיא שנרשם ב-2006", אמר מארק זנדי, כלכלן ראשי בוסט צ'סטר, המספקת לסוכנות הדירוג מודי'ס ניתוחים פיננסיים.

לדברי זנדי, "גם הבנקים מגדילים את היקפי ההלוואות אחרי שהגדילו את ההון העצמי ביותר מ-300 מיליארד דולר ב-2009. הפור נפל - צפויה התאוששות חזקה ביותר". זנדי צופה צמיחה השנה ובשנה הבאה של כ-2% לפני שתוכפל לרמות של 4% ב-2014 ו-2015.

היום עקב הבחירות, לא יתפרסמו נתוני מקרו משמעותיים בארה"ב. לקראת שעת נעילת המסחר בת"א, נפתח המסחר בוול סטריט בעליות שערים קלות עד 0.4% בהובלת מניות בלו צ'יפס.

בורסות אירופה רושמות ירידות שערים על רקע חוסר ודאות לגבי אישור התשלום הבא בחבילת החילוץ של יוון שעומדת השבוע בפני החלטות חשובות בנוגע לצעדי הצנע במדינה. הקואליציה של סמאראס תצביע השבוע על קבלת רפורמות חדשות שיאפשרו למדינה לקבל את המשך חבילת הסיוע בשווי 31.5 מיליארד יורו.

החברות הישראליות הנסחרות בבורסות וול סטריט ימשיכו גם היום לפרסם את תוצאותיוהן הכספיות לרבעון השני 2013. אמדוקס, ענקית הבילינג הישראלית, צפויה לדווח היום לאחר שעות המסחר בבורסת ניו יורק. אליה יצטרפו קמטק וחברת ביומד, גיוון אימג'ינג, לייבפרסון, אורמת טכנולוגיות ופרוטליקס.

מקרו מקומי: הסטת הון לחו"ל

הגופים המוסדיים בישראל ממשיכים להוציא הון עתק להשקעות בחו"ל ובעיקר לשוק ההון האמריקאי. מנתונים שמפרסם היום בנק ישראל עולה כי בחודשים אוגוסט וספטמבר השקיעו הגופים המוסדיים יותר מ-1.2 מיליארד דולר בחו"ל. ההשקעה של המוסדיים בחו"ל התרכזה בחודש ספטמבר במניות, והיא צמחה לסכום של 590 מיליון דולר. זאת, כאשר באפיק האג"ח בחו"ל נרשמו דווקא פדיונות מצד הגופים המוסדיים.

מניות במרכז: חלל תקשורת על המדף

מניית חלל תקשורת מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ' ריכזה היום מחזור מסחר חריג של 37 מיליון שקל ועלתה ב-3.6% במסחר באחד העם. הסיבה: יורוקום החליטה להפיץ 4% מהמניות שהיא מחזיקה בשוק לגופים המוסדיים על מנת להגדיל את הנזילות במניה.

חברת ממן מסופי מטען וניהול חתמה היום על העסקה הגדולה ביותר בתולדותיה, לרכישת פעילות UPS בישראל תמורת 100 מיליון שקל. במסגרת העסקה רוכשת ממן 81% מניות OPSI, קבלן מורשה של חברת הלוגיסטיקה הבינלאומית UPS מבעליה הנוכחיים: איש העסקים חן למדן (35.5%), בעל השליטה בחברת אוריין, וממשפחת לבנת (45.5%). מתוך סכום זה לבנת תקבל 56 מיליון שקל ולמדן יקבל כ-44 מיליון שקל.

אחרי חצי שנה של דיונים ומו"מ, הגישה אמש מפתחת תכנות התרגום הישראלית, חברת בבילון, תשקיף הנפקה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). משמעות ההגשה: בתוך 21 יום תתחיל החברה רואד שואו (פגישות עם משקיעים) כאשר ההנפקה צפויה לצאת לפועל עד סוף השנה. את ההנפקה יובילו סיטי וג'פריס, ואליהם יצטרפו חמישה בנקים נוספים ביניהם UBS ו-RBC.

עם זאת, מדובר בתשקיף ראשוני ולכן בבילון אינה מציינת את המחיר לפיו היא רוצה לגייס ולכן לא ניתן לגזור את שווייה המבוקש. בתשקיף אמנם ציינה החברה סכום של 115 מיליון דולר, שאותו היא רוצה לגייס, אולם על פי מקורבים לחברה מדובר בסכום ראשוני הכולל סכום פיקטיבי של 100 מיליון דולר (הסכום המינימאלי המותר) בתוספת אגרה של 15 מיליון דולר. סכום הגיוס בפועל צפוי להיות גבוה יותר.

ה-FCR, חברת הבת הקנדית של גזית גלוב, סיכמה את הרבעון השלישי 2012 עם רווח של 102 מיליון דולר המיוחס לבעלי מניותיה, מדובר בשיפור של 5.5% בהשוואה לרבעון אשתקד. זאת לאחר שהתזרים הכולל נטו מנכסים זהים (N.O.I) גדל בשיעור של 2.5% ביחס לרבעון המקביל. ביום 10 בינואר 2013 תחלק FCRדיבידנד בהיקף של 0.21 דולר קנדי למניה בגין תוצאות הרבעון הנסקר.

ביל מארת', שהיה מנכ"ל טבע ארה"ב מינואר 2005 עד לינואר 2010 ומאז כיהן כמנכ"ל טבע בצפון ובדרום אמריקה, יסיים את תפקידו מיידית אבל יפרוש רק בסוף 2013. מארת' ישמש כיועץ בכיר לד"ר לוין עד לפרישתו. אלן אוברמן שמונה באחרונה כסמנכ"ל בכיר ומנהל תחום הגנריקה בטבע צפון אמריקה ימונה לנשיא ומנכ"ל תחום הגנריקה וידווח ישירות לד"ר ג'רמי לוין.

חברת נובל אנרג'י סיימה להתגבר על תקלה חמורה בקידוח "לויתן 2," ועצרה את שפיעת המים מן הקידוח. כבר בחודש מאי 2011, במהלך הקידוח, התגלה כי מים פורצים בין צינורות דיפון בעומק הבאר וזורמים ללא בקרה אל קרקעית הים.

מנכ"ל מעריב לשעבר, ישראל גולדשטיין, צפוי לחזור ולהתמנות למנכ"ל העיתון תחת שליטתו של שלמה בן צבי. גולדשטיין כיהן כמנכ"ל העיתון במשך כשמונה חודשים תחת שליטתו של איש העסקים זכי רכיב.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה