גושן הרוויח 3 מיליון שקל על מכירת המ-לט

יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר קיבל מאי.די.בי בלעדיות על העסקה למכירת המ-לט; גושן אמנם הביא את קרן פורטיסימו לעסקה, אך המ-לט נמכרה לבסוף לקרן פימי

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

פחות משנה וחצי לאחר שפרש מתפקיד יו"ר רשות ניירות ערך, אחד הגופים הרגולטוריים החזקים במשק, מתחיל זוהר גושן לפרוע שטרות ראשוניים של הפעילות החדשה בתחום של בנקאות להשקעות שהקים יחד עם הלוביסט תומר עמיר. את העמלה של כ-3 מיליון שקל קיבל גושן מלא אחר מאשר הקונצרן הציבורי הגדול במשק, אי.די.בי, שנמצא תחת הפיקוח של רשות ניירות ערך.

העמלה ניתנה לגושן עבור ליווי עסקת המכירה של חברת המ-לט, העוסקת בייצור ושיווק אביזרי צנרת, מחברים, ברזים ושסתומים מדיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי תמורת 66 מיליון דולר. גושן הביא את קרן פורטיסימו לעסקה וסייע לאי.די.בי בקידומה. החברה נמכרה בסופו של דבר לקרן פימי.

זוהר גושן, יו"ר רשות ני"ע הקודםצילום: עופר וקנין

גושן קיבל מאי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר בלעדיות בעסקת המכירה של המ-לט. בעסקות מסוג זה, שבהן בנקאי השקעות מייצג חברה, מדובר למעשה בעסקת תיווך, שבה הבלעדיות מאפשרת למתווך לקבל עמלה מהמוכר גם אם בפועל לא הוא זה שהביא את הקונה.

שיעור העמלה המקובל בעסקות הוא 0.5%-0.75% מהעסקה, כך שניתן להעריך כי גושן ושותפו קיבלו עמלה של כ-3 מיליון שקל מכספי קבוצת אי.די.בי, הנלחמת היום על חייה עקב הידרדרות פיננסית מתמשכת.

גושן אינו הבכיר היחיד לשעבר המצוי בקשרי עבודה עם אי.די.בי. בקבוצה מועסקים אריה מינטקביץ' (לשעבר יו"ר רשות ני"ע, וכיום סגן יו"ר אי.די.בי אחזקות ויו"ר אלרון), אייל סולגניק (לשעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, וכיום משנה למנכ"ל ומנהל כספים ראשי באי.די.בי), ושוני אלבק (לשעבר היועץ המשפטי של הרשות, וכיום סמנכ"ל בכיר המעורב במגעים מול מחזיקי האג"ח).

בתוך כך צפויה היום להתקיים אסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, שבה יועלו על הפרק בין השאר הדרישות של הנציגות מאי.די.בי לא לבצע עסקות, כמו השקעה נוספת בפרויקט פלאזה לאס וגאס בהיקף של עד 95 מיליון שקל ללא אישור הנציגות. אתמול בערב היה אמור עו"ד רלי לשם, המייצג את הנציגות של אי.די.בי, להיפגש עם דנקנר עצמו כדי לנסות ולקדם את הדברים.

בימים אלה שוהה בארץ הצוות של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין הבוחן את הגדלת ההשקעה בגנדן, החברה האם של אי.די.בי אחזקות, ב-300 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"