גושן הרוויח 3 מיליון שקל על מכירת המ-לט

יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר קיבל מאי.די.בי בלעדיות על העסקה למכירת המ-לט; גושן אמנם הביא את קרן פורטיסימו לעסקה, אך המ-לט נמכרה לבסוף לקרן פימי

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

פחות משנה וחצי לאחר שפרש מתפקיד יו"ר רשות ניירות ערך, אחד הגופים הרגולטוריים החזקים במשק, מתחיל זוהר גושן לפרוע שטרות ראשוניים של הפעילות החדשה בתחום של בנקאות להשקעות שהקים יחד עם הלוביסט תומר עמיר. את העמלה של כ-3 מיליון שקל קיבל גושן מלא אחר מאשר הקונצרן הציבורי הגדול במשק, אי.די.בי, שנמצא תחת הפיקוח של רשות ניירות ערך.

העמלה ניתנה לגושן עבור ליווי עסקת המכירה של חברת המ-לט, העוסקת בייצור ושיווק אביזרי צנרת, מחברים, ברזים ושסתומים מדיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי תמורת 66 מיליון דולר. גושן הביא את קרן פורטיסימו לעסקה וסייע לאי.די.בי בקידומה. החברה נמכרה בסופו של דבר לקרן פימי.

זוהר גושן, יו"ר רשות ני"ע הקודםצילום: עופר וקנין

גושן קיבל מאי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר בלעדיות בעסקת המכירה של המ-לט. בעסקות מסוג זה, שבהן בנקאי השקעות מייצג חברה, מדובר למעשה בעסקת תיווך, שבה הבלעדיות מאפשרת למתווך לקבל עמלה מהמוכר גם אם בפועל לא הוא זה שהביא את הקונה.

שיעור העמלה המקובל בעסקות הוא 0.5%-0.75% מהעסקה, כך שניתן להעריך כי גושן ושותפו קיבלו עמלה של כ-3 מיליון שקל מכספי קבוצת אי.די.בי, הנלחמת היום על חייה עקב הידרדרות פיננסית מתמשכת.

גושן אינו הבכיר היחיד לשעבר המצוי בקשרי עבודה עם אי.די.בי. בקבוצה מועסקים אריה מינטקביץ' (לשעבר יו"ר רשות ני"ע, וכיום סגן יו"ר אי.די.בי אחזקות ויו"ר אלרון), אייל סולגניק (לשעבר ראש מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, וכיום משנה למנכ"ל ומנהל כספים ראשי באי.די.בי), ושוני אלבק (לשעבר היועץ המשפטי של הרשות, וכיום סמנכ"ל בכיר המעורב במגעים מול מחזיקי האג"ח).

בתוך כך צפויה היום להתקיים אסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות, שבה יועלו על הפרק בין השאר הדרישות של הנציגות מאי.די.בי לא לבצע עסקות, כמו השקעה נוספת בפרויקט פלאזה לאס וגאס בהיקף של עד 95 מיליון שקל ללא אישור הנציגות. אתמול בערב היה אמור עו"ד רלי לשם, המייצג את הנציגות של אי.די.בי, להיפגש עם דנקנר עצמו כדי לנסות ולקדם את הדברים.

בימים אלה שוהה בארץ הצוות של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין הבוחן את הגדלת ההשקעה בגנדן, החברה האם של אי.די.בי אחזקות, ב-300 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט