יינות ביתן תרכוש את הבעלות המלאה בכמעט חינם ב-350 מיליון שקל

בטרם סגירת העסקה תחלק צים שיווק, שמפעילה את הרשת הקמעונית כמעט חינם, דיווידנד של 80 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת יינות ביתן שבשליטת נחום ביתן תרכוש את הבעלות המלאה בחברת צים שיווק שבשליטת רני ועדי צים (37.5% לכל אחד) תמורת 350 מיליון שקל ותמחוק את מניותיה של צים שיווק מהמסחר בבורסה.

בטרם סגירת העסקה תחלק צים שיווק, שמפעילה את הרשת הקמעונית כמעט חינם, דיווידנד של 80 מיליון שקל שכולל גם את הרווחים של כמעט חינם ברבעון השלישי של 2012.

רני ציםצילום: תומר אפלבאום

הדיווידנד בסכום של 6.8 שקל למניה יקטין את חבות המס לבעלי השליטה רני ועדי צים שמחזיקים בצים שיווק באמצעות חברות ולמשקיעים המוסדיים שמחזיקים במניות החברה אולם יצריך את כמעט חינם להגדיל את האשראי הבנקאי כדי לממן את חלוקת הדיווידנד, שכן נכון לסוף הרבעון השלישי של 2012 היו בקופתה של החברה 13 מיליון שקל.

התמורה שיקבלו רני ועדי צים מהעסקה 262 מיליון שקל תצטרף לחלקם של רני ועדי צים בדיווידנד שכמעט חינם חילקה מאז הנפקתה (32 מיליון שקל), ולתמורה ממכירת 10% ממניותיה של החברה תמורת 47 מיליון שקל, ובמחיר שגבוה ב-90% מהמחיר הנוכחי של המניה כשהוא מתואם לדיווידנד.

העסקה משקפת שווי של 29.7 שקל למניה שגבוה ב-11.5% ממחירה של צים שיווק בבורסה לאחר עלייה של 7.7% אתמול. המסחר במניותיה של צים שווק הופסק אתמול לאחר שדבר העסקה דלף.

ביתן מתכנן לממן את העסקה באשראי שיקבל מבנק הפועלים בנק לאומי ובנק המזרחי השווי הנוכחי של העסקה נמוך ב-12% מהשווי המקורי של העסקה שדווחה לראשונה ביוני 2012, ככל הנראה בשל השחיקה ברווחיותן של חברות השווק וכמעט חינם כתוצאה מהתחרות העזה במשק.

שחיקה זו השתקפה בירידה של 27% ברווח התפעולי של החברה מפעילות נמשכת הדו"חות הכספיים של כמעט חינם לרבעון השני של 2012 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2011. כמעט חינם מפעילה 35 סניפים בשטח מכירה כולל של 39 אלף מ"ר ואילו יינות ביתן שמפעילה 27 סניפים בשטח של 34 אלף מ"ר.

העסקה תיצור חברה שמחזורה הכספי יגיע ל 2.9 מיליארד בשנה כלומר בגודלה של רמי לוי שהיא כיום רשת הקמעונות השלישית בגודלה, עם פרישה מאוזנת בצפון הארץ שתספק כמעט חינם ופרישה בדרום הארץ שתתרום יינות ביתן.

על פי הערכות לא צפויה התנגדות של הממונה על ההגבלים העסקיים לעסקה שכן מספר הסניפים שבהם יש חפיפה בין שתי הרשתות מוגבל יחסית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"