אלרואי למחזיקים: תנו שקט חצי שנה - קבלו תספורת של 75%

הבוקר הציעה קמן הסדר חוב משופר למחזיקי האג"ח שלה המחזיקים בחוב של 67 מיליון שקל ■ בכך מנסה אלרואי להחזיק את קמן כעסק חי ולמנוע דרישות של פירעון מיידי

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

שלושה ימים לאחר שבנק דיסקונט דחה את מתווה החוב הכללי בקבוצת קמן אחזקות, מנסה בעל השליטה בחברה, רוני אלרואי, להשיג שקט תעשייתי ממחזיקי האג"ח שלו. הבוקר (ד') הציעה קמן אחזקות בעזרתו של פרופ' אמיר ברנע, מומחה למימון ובנקאות, הסדר חוב משופר למחזיקי האג"ח הטומן תספורת של 75% תמורת שקט תעשייתי (אי העמדה לפירעון מיידי) של חצי שנה.

בכך מנסה אלרואי להחזיק את קמן אחזקות כעסק חי ולמנוע דרישות של פירעון מיידי מצד מחזיקי האג"ח, צעד שיגרור את "האימפרייה" שבנה להליך של פירוק. עבור מחזיקי האג"ח, המחזיקים בחוב כולל של 67 מיליון שקל, ההצעה טובה יותר מזו שהוצעה להם לפני שלושה שבועות (שגילמה תספורת של 85%) ומזו שהוצעה בהסדר הכולל לכלל נושי החברה לפני שבוע.

רוני אלרואיצילום: עודד הירש

על פי ההצעה המחודשת, מחזיקי האג"ח יזכו לתשלום של 10 מיליון שקל (שישולם בשלוש מנות שוות בשנתיים הקרובות) בתמורה לכך שלא יעמידו את האג"ח לפירעון מיידי במשך החצי שנה הקרובה.

בנוסף אלרואי מציע תשלום של 5 מיליון שקל נוספים למחזיקי האג"ח במידה שלא יעמידו את החוב לפירעון מידי לתקופה של שנה מהיום. סך החוב של קמן אחזקות כלפי מחזיקי האג"ח (סדרות א', ב' ו-ג') מסתכם בכ-67 מיליון שקל ולפיכך טומן בתוכו תספורת של כ-75% בתרחיש הפסימי ביותר.

בתרחיש אופטימי יותר, שעיקרו הסדר חוב עם כלל הבנקים המממנים של החברה (מחזיקים בחוב של 209 מיליון שקל), יהיו זכאים מחזיקי האג"ח לתשלום נוסף שיהיה תלוי בסך התמורה שתוצע לבנקים.

עד לפני שבוע היה נראה כי קמן מתקרבת לכדי הסדר כולל עם כלל הנושים שלה, המחזיקים בחוב של 770 מיליון שקל. אלרואי הציע הסדר לכלל הנושים של הקבוצה (כולל החובות של החברות הבנות - ישאל וקמן תעשיות) הטומן תספורת של 85% למחזיקי האג"ח ותספורת ממוצעת של 25%-40% לבנקים המממנים של הקבוצה (לאומי פועלים דיסקונט ומזרחי טפחות).

בנק דיסקונט, הנחשב למממן העיקרי של הקבוצה עם חוב של 350-400 מיליון שקל, החליט לדחות את ההסדר המוצע וקיזז באופן חד צדדי 67 מיליון שקל מחשבונות קמן שהם סך יתרת הזכות של החברה בבנק (התמורה ממכירת השליטה במנדלסון אספקה).

בסך הכל חייבת קמן 770 מיליון שקל לנושיה כאשר 130 מיליון שקל מתוך סכום זה עבור מחזיקי האג"ח (67 מיליון שקל בקמן אחזקות ו-63 מיליון שקל אצל ישאל). אגרות החוב של קמן מגיבות בעליות שערים קלות של 2.5% במסחר בת"א אולם עדיין נסחרות בתשואות זבל של 1000% ושל 250% (סדרות ב' וג' בהתאמה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח