דסק"ש: הפסד של 1.26 מיליארד שקל; הבכירים יוותרו על 15%-25% מהשכר

החברה נאלצה לרשום ירידת ערך של 188 מיליון שקל בשל האחזקה בחברה הבת שופרסל ■ האחזקה בכור הסבה הפסד של 742 מיליון שקל, והאחזקה במעריב - הפסד של 173 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפסד של 1.23 מיליארד שקל לדיסקונט השקעות - חברת האחזקות העיקרית של קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר - במהלך הרבעון השני. החברה - שמחזיקה בין השאר בכור, סלקום, שופרסל ומעריב - סבלה מהשחיקה בתוצאות החברות, אך במיוחד מהפסד של כמיליארד שקל שרשמה כור במהלך הרבעון השני בשל האחזקה במניית הבנק השוויצי קרדיט סוויס.

על רקע ההפסד, החברה דיווחה במסגרת הדו"חות כי ייוותרו על חלק משכרם. "בהתחשב במצב, החליטו עובדים בכירים בחברה לוותר על חלק מהתגמול של כל אחד מהם במשך שנה אחת החל מספטמבר 2012", נכתב. נשיא החברה, עמי אראל, יוותר על 25% מהשכר החודשי שלו, וסגני הנשיא ארי ברונשטיין, דהן מישל, רענן כהן ושלומי פרילינג יוותרו על 15% משכרם.

עמי אראלצילום: סיון פרג'

הכנסותיה של דסק"ש עמדו במהלך הרבעון על 5.4 מיליארד שקל - קיטון של 3.5% בהשוואה לרבעון המקביל. חלקה של דסק"ש ברווח של סלקום ברבעון השני עמד על 53 מיליון שקל; בשופרסל - 17 מיליון שקל, ובנכסים ובנין - 10 מיליון שקל. לעומת זאת, האחזקה בכור הסבה הפסד של 742 מיליון שקל, והאחזקה במעריב - הפסד של 173 מיליון שקל.

במהלך הרבעון רשמה דסק"ש הפסד של 14 מיליון שקל, לאחר שמימשה את ההשקעה ביצרנית הגזים מקסימה ומכרה את החברה לג'ורג' חורש. בנוסף, החברה נאלצה לרשום ירידת ערך של 188 מיליון שקל בשל האחזקה בחברה הבת שופרסל, על רקע הערכת שווי חדשה שבוצעה לחברה. בנוסף, רשמה ירידת ערך של 46 מיליון שקל בשל ההשקעה במעריב.

יחד עם זאת, הפעילות השוטפת בחברות הבנות של דסק"ש ייצרה 728 מיליון שקל ברבעון, בהשוואה לתזרים חיובי של 584 מיליון שקל ברבעון המקביל. נכון למועד הדו"ח, בקופת החברה מזומנים בסך 5.37 מיליארד שקל (במאוחד) - גידול של מיליארד שקל בשנה האחרונה. ברמת הסולו - כלומר לדסק"ש עצמה ללא נתוני החברות הבנות - שווי מזומנים של 510 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות