כלל ביוטכנולוגיה צימצמה את ההפסד ל-10 מיליון שקל ברבעון

התחזקות הדולר גרמה לתרומה חיובית מההשקעה בקיורטק שצימצמה את הפסדי החברה

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

חברת כלל ביוטכנולוגיה, חברת אחזקות בתחום מדעי החיים, הפסידה ברבעון השני 10 מיליון שקל, לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2011, כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה הערב החברה, הנשלטת על ידי כלל תעשיות (57%) של לן בלווטניק וטבע (14%). העובדה כי החברה הפסידה פחות מברבעון המקביל בשנה שעברה הוא בעיקר בשל התאמות השווי ההוגן, ירידה בתרומת ההפסד של חברות פורטפוליו ומעבר להכנסות מימון.

הכנסות החברה הרבעוניות הסתכמו ב-33.8 מיליון שקל מול הכנסות של 2.6 מיליון בלבד ברבעון המקביל. עם זאת, תוצאות הרבעון כוללות רווח של 27.5 מיליון שקל כתוצאה מהתחזקות הדולר, לעומת הפסד של 2.8 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל.

חברת פורטפוליו אנדרומדה, תרמה להפסד כולל של תיק האחזקות 13.2 מיליון שקל - עלייה של 4 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, בשל עלייה בהוצאות פיתוח ומימון. הרעה זו קוזזה על ידי מעבר לתרומה חיובית בסך 15 מיליון שקל מהשקעה בקיורטק, זאת בשל שינוי שער החליפין.

הפעילות השוטפת של החברה צרכה מזומנים בסך 14.7 מיליון שקל במהלך הרבעון הנסקר, בהשוואה לתזרים שלילי של 21.5 מיליון ברבעון המקביל. בקופת החברה נותרו נזילים בהיקף של 44 מיליון שקל, לעומת 179 מיליון בסוף הרבעון השני 2012. ההפסד המצטבר לבעלי המניות צימצם את הונה העצמי של כלל ביוטכנולוגיה מ-1.21 מיליארד שקל ברבעון אשתקד ל-1.05 מיליארד בסוף הרבעון המדווח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב