הגזירות במשק |

"לזכות רשות המסים חובות בהיקף 30 מיליארד שקל"

דורון ארבלי, מנהל רשות המסים: "המחאה החברתית עשתה משהו למדינה. אנחנו מרגישים ירידה בהכנסות המדינה ממסים"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"לזכות רשות המסים חובות מס ודאיים בהיקף 30 מיליארד שקל, שומות שיצאו לגופים פעילים. אם נצליח להביא רק 10% מהכסף, יש לנו עוד 3 מיליארד שקל בשנה. אביא את הכסף". כך מבטיח מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, בשיחה עם TheMarker.

ארבלי אמר כי "כדי להילחם בהון השחור, חזרתי ודרשתי תוספת כוח אדם ושינויי חקיקה שייתנו לרשות המסים יותר כוח. לפני מספר חודשים קיבלנו הרשאה לתוספת כוח אדם של 700 איש. אנחנו מכשירים אותם והתוצאות יראו בשטח.

"בחבילת הצעדים שתוגש לאישור הממשלה מחר, יש שורה של שינויי חקיקה שנועדו לתת יותר כוח, ויותר הרתעה לרשות המסים. ראינו ולמדנו מה קורה בעולם. אני מאמין שגם במקרה זה יראו בקרוב את התוצאות בשטח".

יותר משליש מתוספת המסים הכלולים בחבילה שתובא לאישור הממשלה, הם כמעט יעד אישי של רשות המסים - 3 מיליארד שקל מיסוי החברות הכלואות, עוד 2 מיליארד שקל מהעמקת הגבייה. ארבלי משוכנע כי בשני המקרים לא מדובר בהבטחות של הנייר, אלא ביעדים שרשות המסים תעמוד בהם.

לדבריו, "הצעדים שהאוצר גיבש, בעבודה מטה מסודרת, מתואמת, של כל אגפיו, ברשות שר האוצר, יובל שטייניץ, היתה הכרחית, בלתי נמנעת במצבה הכלכלי של ישראל. יש אסטרטגיה, יש תוכנית, יהיה ביצוע. המצב מחייב. המחאה החברתית עשתה משהו למדינה. אנחנו מרגישים ירידה בהכנסות המדינה ממסים. חבילת הצעדים התחייבה כדי להתגבר על הירידה. הצלחה בגביית הרווחים הכלואים והעמקת הגבייה תמנע הטלת מסים נוספים על הציבור. לכן חשוב שנצליח".

ארבלי הוסיף כי "לאחר שהממשלה תאשר את שינויי החקיקה שביקשנו, ביום שני, יהיו לנו סמכויות אכיפה שיש לגופי אכיפה מקבילים לנו בחו"ל ולגופי אכיפה אחרים בארץ. אני מקווה שאחרי האישור בממשלה הכנסת תאשר את שינויי החקיקה שביקשנו. גם בארה"ב ובאירופה חיזקו לאחרונה את חוקי אכיפת המסים, והחמירו את הענישה. שינויי החקיקה יאותתו לכולם, רשות המסים רצינית במלחמה נגד מעלימי המס".

ארבלי היה רוצה לראות בגזרות החדשות סוף פסוק ל-2013, אולם הדבר תלוי במצב הכלכלה בעולם, במצב הסחר העולמי, ובמצבה של כלכלת ישראל. "יש הרבה הנחות יסוד שאם יתקיימו, כפי שאנחנו מקווים, לא יהיה צורך בגזרות נוספות. צריך כול הזמן להיות עם יד על הדופק. לראות לאיזה כיוון הכלכלה העולמית והמקומית נעות. רוב המינוס בגביית המסים ב-2012, הוא מירידה במחזורי העסקים בארץ".

דורון ארבלי, מנהל רשות המסיםצילום: אוריה תדמור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד