הגזירות במשק |

יחימוביץ': נתניהו מודה בכישלון הרפורמה שלו

יו"ר מפלגת העבודה: "מסמך המחליטים" נכתב בחופזה ובפאניקה והשתנה כתוצאה ממצבי הרוח של נתניהו

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', טוענת בעקבות ניתוח מסמך הגזירות הכלכליות שהוגש לממשלה הנקרא "מסמך המחליטים" כי "המסמך נכתב בחופזה ובפאניקה, והשתנה כמה פעמים במהלך השבוע כתוצאה ממצבי הרוח של נתניהו".

לדברי יחימוביץ יש כאן הודאה מפורשת בכשלון מדיניות מתווה הרפורמה במס שנקט בה בעקשנות חרף האזהרות הרבות שקיבל. מתווה זה יצר בור עמוק בהכנסות המדינה, אשר 67% ממנו יתמלאו כעת ממסים רגרסיביים, לא צודקים, ומהופכים לכל הגיון כלכלי.

"ערב הבחירות האחרונות הבטיח נתניהו למצלמות כי יוריד את המיסים בעשרים אחוז. הבטחה זו, שמלכתחילה היתה דמיונית וחסרת אחריות, מתנפצת בפניו, ואזרחי ישראל ישלמו על כך את המחיר", אמרה יחימוביץ'.

יחימוביץ טוענת על סמך ניתוח של המסמך כי "נתניהו מטיל את מרבית ההכנסות ממסים על מעמד הביניים והעניים 67% מההכנסות הצפויות יגיעו מהעלאת מסים רגרסיביים (לא כולל הכנסות מרווחים כלואים)".

בעניין הטבת המס בגין ה"רווחים הכלואים" אמרה יחימוביץ כי "נתניהו נותן הנחה מאסיבית לחברות החזקות ביותר במשק. גבייה של 3 מיליארד שקל בלבד מהרווחים הכלואים במקום עשרות מיליארדי שקלים חוקיים - וללא כל התנייה בהשקעה במפעלים בארץ - מקור אלטרנטיבי זמין להכנסות בלא צורך בחקיקה".

יחימוביץ אמרה כי "נתניהו מטיל מיסים על עניים שאינם מגיעים לסף המס, באמצעות מע"מ זהו צעד לא-פרוגרסיבי, שמכביד את הנטל על כל הצריכה (לרבות, מזון) של כל משקי הבית. ככל שההכנסה נמוכה, כך אחוז גבוה ממנה מופנה לצריכה (27% מהכנסת העשירון התחתון יוצאת על מע"מ לעומת רק 8% מהכנסת העשירון העליון), כך שהמע"מ מטיל מס הפוך - ככל שההכנסות פוחתות כך תשלם המשפחה שיעור יחסי גבוה יותר של מס. נטל המס העקיף בישראל הוא כבר עתה מהגבוהים בעולם, ואין להעלותו עוד יותר.

עוד אמרה יחימוביץ' כי "יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה - נתניהו נותן ומקצץ לאותו משרד גם משרדים שמקבלים תקציב חדש - מקוצצים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר