פאלו אלטו זינקה ב-27% ביומה הראשון בוול סטריט

שווי השוק של חברת אבטחת המידע של ניר צוק קפץ ל-3.7 מיליארד דולר; החברה גייסה 260.4 מיליון דולר בהנפקה ראשונה לציבור; מנפיקה לפי מחיר של 42 דולר למניה - מעל לטווח שהוצע בתשקיף

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

מניית פאלו אלטו נטוורקס זינקה ב-27% ביום המסחר הראשון בוול סטריט, ובתוך כך שווי השוק של החברה קפץ ל-3.7 מיליארד דולר.

ניר צוק, מייסד פאלו אלטו צילום: תומר אפלבאום

פאלו אלטו נטוורקס, חברת אבטחת המידע של ניר צוק ממייסדי צ'ק פוינט הישראלית, השלימה בלילה שבין חמישי לשישי הנפקה ראשונית (IPO) מוצלחת בבורסת ניו יורק. החברה גייסה 260.4 מיליון דולר לפי מחיר של 42 דולר למניה המקנה לה שווי חברה של 2.9 מיליארד דולר. החברה תיסחר תחת הסימול PANW.

ההנפקה נחשבת למוצלחת מאחר שהתבצעה מעל למחיר שהוצע בתשקיף הנע בין 38-40 דולר למניה. זאת לאחר שהעלתה ברביעי האחרון את הטווח המחירים המקורי שעמד בתשקיף הראשוני על 34-37 דולר למניה. את ההנפקה הובילו החתמים מורגן סטנלי יחד עם גולדמן סאקס וסיטי גרופ. ניר צוק מחזיק לאחר ההנפקה מניות בשווי של 146 מיליון דולר, לאחר שמכר בהנפקה מניות בשווי של כ-14.8 מיליון דולר.

מפתחים חומת אש ארגונית

החברה, הממוקמת בארה"ב, הוקמה על ידי ניר צוק, שהיה בין מקימי צ'ק-פוינט ועזב אותה בסופו של דבר בטונים צורמים. פאלו אלטו מפתחת חומת אש ארגונית, המסוגלת לזהות יישומים ומשתמשים שונים ברשת, כך שניתן להגדיר באמצעותה כללי אבטחה שונים למחלקות ומשתמשים שונים בארגון.

נכון להיום, לחברה 6,650 לקוחות הפרושים על פני 80 מדינות שונות בעולם. הנהלת החברה מציינת כי 62% מהכנסותיה הם מלקוחות צפון אמריקאיים (בעיקר ארה"ב), 27% מההכנסות מגיעות מאירופה, מזרח התיכון ו-11% הנותרים מגיעים מאסיה ומיפן. בעלי המניות העיקריים בה הם גריילוק פרטנרס (22.3%), סקויה קפיטל (22.3%), גלובספאן קפיטל פרטנרס (8%) וניר צוק (6.2%).

מהתשקיף שהגישה פאלו אלטו לפי כחודשיים עולה כי בשנה האחרונה רשמה החברה הכנסות בגובה של 118.6 מיליון דולר והפסד של 12.5 מיליון דולר. מדובר בשיפור מהשנה הקודמת, בה רשמה החברה הכנסות של 48.8 מיליון דולר והפסד של 21.1 מיליון דולר.

מאז הקמתה בשנת 2005 גייסה פאלו אלטו 65 מיליון דולר על ידי משקיעים פרטיים, ביניהם גריילוק, סקויה, גלובספאן, נורת'גייט קפיטל, בנק ליהמן ברדרס ומשקיעים פרטיים נוספים דוגמת שלמה קרמר, השותף הקודם של צוק שנמנה עם מייסדי צ'ק פוינט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית