פלסטו־שק: תספורת של 45% לבעלי אג”ח באקסטרא

לצד הצעתה של קרן קציר לרכישת אקסטרא פלסטיק מציעה פלסטו־שק הצעה מתחרה. בינתיים הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד אקסטרא פלסטיק בטענה שהטעתה את בעלי האג”ח

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

>> חברת פלסטו־שק שבשליטת קרגל הגישה לבעלי איגרות החוב של חברת אקסטרא פלסטיק הצעה מתחרה להצעה של קרן קציר וחברת פוליטיב כחלק מהסדר חוב.


לפי הצעתה של פלסטו־שק, יופחת החוב לנושים המובטחים, כלומר לבנקים, ב–5 מיליון שקל. החוב לנושים הלא מובטחים - בעלי איגרות החוב, ספקים, נותני שירותים, כולל עובדי החברה - יקוצץ ב–45% ויתרתו תומר לאיגרות חוב חדשות וסחירות של פלסטו־שק, הנושאות ריבית שקלית של 7% ועומדות לפירעון ב–12 תשלומים שווים חצי־שנתיים החל ביוני 2013.


אקסטרא פלסטיק תקצה לפלסטו־שק בתמורה להזרמת הכספים מניות, כך שהחברה תהיה בבעלותה המלאה של פלסטו־שק ומניותיה יימחקו מהמסחר בבורסה.


פלסטו־שק התחייבה כחלק מהצעתה לשמור על החברעה ופעילותה כעסק חי ולהעסיק 80% לפחות מעובדי הנוכחיים של החברה. פלסטו־שק מדגישה כי ההצעה מבוססת על הנתונים הידועים לה כיום, ולפיהם הסכומים של יתרת הלקוחות, המלאי והספקים של אקסטרא פלסטיק מסתכמים ב–25 מיליון שקל, 11 מיליון שקל ו–18 מיליון שקל בהתאמה.


אקסטרא פלסטיק, שעוסקת בייצור מוצרי אריזה מפלסטיק, חייבת 43 מיליון שקל לבנקים ו–16 מיליון שקל לבעלי איגרות החוב. החברה אינה עומדת במועדי הפירעון של החוב לבנקים. בקופתה מצויים מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של 2 מיליון שקל, ויש לה עודף של 21 מיליון שקל של חוב לקוחות ומלאי על התחייבות ספקים.


בתוך כך הוגשה אתמול תביעה ייצוגית בסכום מוערך של 5 מיליון שקל, ובקשה לאשר אותה ככזו למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אקסטרא פלסטיק ומשרד רואה החשבון יואבי רבינוביץ’ אברהם ושות’. התובע, באמצעות משרד עורכי הדין צמח־שאשא, טוען כי החברה מסרה ברבעון השני והשלישי של 2011 דיווחים שכללו מצגים מטעים בנוגע ל–25 מיליון שקל שהחברה לוותה מבנק.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?