מי זאת קרן אי.די.בי שתרמה 800 אלף שקל לאיציק שמולי

החברה מציינת כי מדובר בעמותה ללא כוונת רווח, המרכזת תרומות לפרויקטים שהקבוצה "בחזונה ובהתוויית מדיניות האחריות החברתית שלה, הציבה כיעדים בהם היא מעוניינת להתמקד"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

אמש פורסם כי יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי קיבל תרומה של 800 אלף שקל עבור פרויקט סטודנטים בעיר לוד שיזמה ההתאחדות, מידי "קרן אי.די.בי למען הקהילה" אותה מנהלת קבוצת אי.די.ביאשר בשליטת נוחי דנקנר.

קבלת התרומה עוררה סערה, מאחר ששמולי היה אחד ממנהיגי המחאה החברתית, שניהלו בקיץ האחרון מאבק נגד הקבוצות העסקיות הגדולות ("הטייקונים"), ובראשן אי.די.בי - הקבוצה העסקית הגדולה במשק.

פעילותה והיקפה של "קרן אי.די.בי למען הקהילה" מפורטת במסגרת דו"חותיה השנתיים של הקבוצה. החברה מציינת כי מדובר בעמותה ללא כוונת רווח, המרכזת תרומות מחברות מרכזיות בקבוצה לפרויקטים בתחומים שונים שהקבוצה "בחזונה ובהתוויית מדיניות האחריות החברתית שלה, הציבה כיעדים בהם היא מעוניינת להתמקד".

עוד מתארת אי.די.בי את חזונה לפעילות הקרן, לפיו "גורלה של מדינת ישראל תלוי, בראש ובראשונה, באחדותו של העם ובנכונותו להתגייס ולהירתם על מנת לשפר את מערכות החיים על מנת לחזק את חוסנה ועמידותה של החברה, מתוך תפיסה כי החברה בה אנו חיים חשובה לא פחות מהחברות אותן אנו מנהלים".

אי.די.בי מפרטת כי במהלך 2011 תרמה הקרן 54 מיליון שקל; ב-2010 – כ-69 מיליון שקל, וב-2009 כ-59 מיליון שקל. התרומות הופנו לתחומי החינוך, בריאות, רווחה, תרבות וספורט ואחרים. החברה מציינת כי "החליטה לסייע באופן רחב היקף ליישובי הגליל והנגב, ובמיוחד ליישובי קו העימות בצפון ובדרום ולחוסן תושביהם, מתוך תחושה של הזדהות, חיזוק, שייכות מעורבות ואחדות".

אי.די.בי מספרת כי במסגרת התרומה ליישובי הפריפריה, נערכים סיורים ומפגשים עם ראשי ערים, ראשי מועצות, מחנכים, תלמידים, מתנדבים, פעילי עמותות ותושבים, על מנת לשמוע את צרכי התושבים ולדון עמם בשיתופי פעולה עתידיים. "הקבוצה מעורבת בעשרות רבות של פרויקטים ובתוכניות מגוונות בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה, התרבות והספור - חלקם הגדול ביישובי קו העימות", נכתב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו