גליה מאור תקבל 3.25 מיליון שקל תמורת הארכת תקופת הצינון לשנתיים

(עדכון) מאור תפרוש מהבנק עם חבילת פרישה בהיקף כולל של כ-12.87 מיליון שקל; איציק אלרוב לגליה מאור: "שנים של שכר מוגזם בבנק לאומי לא מספיקים לך?"

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

בנק לאומי הודיע הבוקר כי הדירקטוריון החליט להעניק למנכ"ל לשעבר גליה מאור מענק בגובה 3.25 מיליון שקל בגין הארכת תקופת התחייבותה לאי תחרות בשנתיים, מעבר לחצי שנה שבה מחויבת מאור לא להתחרות בבנק.

גליה מאור

במהלך תקופת אי התחרות מאור מתחייבת שלא להתמנות למשרה או תפקיד אחר כלשהו בתאגיד בנקאי בארץ ובשלוחותיו בחו"ל ולא תיתן לתאגיד כזה שירותים, במישרין או בעקיפין, בשכר ושלא בשכר.

הבנק הסביר כי "הדירקטוריון החליט כי לאור הידע הרב והייחודי שצברה הגב' מאור כמנכ"ל הראשי של קבוצת לאומי בכהונתה הארוכה, יש חשיבות רבה להארכת תקופת התחייבותה לצינון ולאי-תחרות, וכי ההסדר האמור הינו סביר ומשרת את טובתו של הבנק. החלטת הדירקטוריון התקבלה לאחר שבחן נתונים השוואתיים אודות תנאי העסקה ותנאי פרישה של מנהלים בכירים בתאגידים בנקאיים ובחברות ציבוריות בישראל".

יש לציין כי מענק זה מצטרף לתנאים הנוכחיים אותם מעניק הבנק למאור וביניהם "תקופת הודעה מוקדמת" באורך 9 חודשים. תקופה זו החלה להיספר ממועד סיום כהונתה בפועל שחל בתחילת החודש ותסתיים ינואר 2013.

בתקופה זו תקבל מאור שכר בהיקף של כ-2 מיליון שקל, לא כולל עלותם של תנאים נלווים. כלומר סבה"כ ישלם הבנק למאור סכום של כ-5.25 מיליון שקל בגין תקופה בה היא לא תעבוד עבור לאומי.

מעבר לסכומים אלו הבנק יעניק למאור פיצויי פרישה בהיקף של 200% מהמשכרות האחרונה (217.7 אלף שקל בחודש) כפול 17.5 שנות עבודה בבנק. יש לציין כי בחודש מארס 2012, לאחר שמאור הודיעה על רצונה לפרוש, החליט הבנק להעלות את שכרה רטרואקטיבית מתחילת השנה ב-3.7%. העלאה זו הגדילה את שכרה החודשי עליו מחושבים פיצויי הפרישה. על כן, מדובר בפיצויי פרישה בהיקף של כ-7.62 מיליון שקל, כך שיחד עם התשלום בגין תקופת ההודעה המוקדמת והתשלום בגין אי תחרות יוצאת מאור מהבנק עם חבילת פרישה בהיקף של כ-12.87 מיליון שקל.

נזכיר כי בארבעת החודשים הראשונים של 2012 הסתכמה עלות העסקתה של מאור בלאומי בכ-2 מיליון שקל, בהמשך לעלות העסקתה בבנק בשנת 2011 שהסתכמה בכ-6 מיליון שקל ובהמשך לעלות שכר של כ-8.25 מיליון שקל בשנת 2010.

בתגובה להחלטת דירקטוריון לאומי להעניק למאור פיצוי בגין תקופת אי תחרות שיגרו איציק אלרוב ויעקב לבי ממובילי מחאת הקוטג' מכתב חריף למאור ולראשי הנהלת הבנק ובו הם תוקפים בחריפות את החלטת דירקטוריון הבנק.

"חמדנות הבנקאים אינה יודעת גבולות. משקי בית ועסקים קטנים בישראל, הנאנקים תחת עול יוקר המחיה, משלמים לבנקים עמלות גבוהות וריביות לא הוגנות, ואילו ראשי מערכות הבנק מסדרים האחד את רעהו בשכר מנופח ובהטבות הזויות. שנים ארוכות של שכר מוגזם בבנק לאומי לא מספיקים לה לגב' מאור ולכך יצרו את מנגנון ה"דמי לא יחרץ" עבור אי תחרות כביכול".

עוד כתבו אלרוב ולבי כי "לציבור החוסכים והצרכנים נמאס מהבזבזת הכספית של הנהלות הבנקים ודורשים לשים סוף לתופעה ארוכת השנים. המוחים דורשים מהנהלת הבנק לבטל לאלתר את העברת הכספים לגב' מאור".

מבנק לאומי נמסר כי ״גליה מאור מסיימת כהונה בת 17 שנים כמנכ״ל קבוצת לאומי עם הישגים יוצאי דופן. לאחר שבחן את המקובל במשק, החליט דירקטוריון הבנק להקצות לה סכום של 3.25 מיליון ש״ח, בתמורה להסכמתה שלא לכהן במשרה בגוף כלשהו המתחרה בלאומי למשך 24 חודשים. במהלך תקופה זו, לא תקבל על עצמה גב׳ מאור משרה או תפקיד אחר כלשהו בתאגיד בנקאי בארץ ובשלוחותיו בחו"ל וכן לא תיתן לתאגיד כאמור במשך התקופה האמורה שירותים, במישרין או בעקיפין, בין בתמורה ובין שלא בתמורה, זולת אם אישר זאת הבנק מראש ובכתב״.

אלרוב הפנה במכתבו שאלות נוקבות שנותרו עד כה ללא מענה:

1."האם יעלה על הדעת שהנהלת בנק לאומי חושדים בך שתעשי שימוש במידע הפנימי שנחשפת אליו במשך שנים רבות של עמידה בראשות הבנק? אם לא, מדוע צריכים לשלם על כך כספים רבים כל כך אף מעבר לחובתך על פי הסכם העסקתך?!

2. "כאשר עזבת את תפקידך כ"מפקח על הבנקים" ועברת לייעץ ולעבוד בשוק הפרטי ולאחר מכן בבנק לאומי האם קיבלת מהמדינה סכום דומה עבור כך שלא תעבדי במקום אחר תוך כדי שימוש בקשרים ובמידע שנחשפת איליו במסגרת עבודתך? אם לא קיבלת תשלום עבור כך מהמדינה, האם יתכן שעשית שימוש כלשהו במידע קריטי זה? אם כן, האם אין זה מן הראוי שאת הסכום שקיבלת כעת מהבנק עבור אי השימוש במידע תעבירי לקופת המדינה עבור השימוש במידע?

3. "תרומתך להצלחת הבנק במשך שנים רבות ידועה ומוערכת ובשל כך תוגמלת בנדיבות רבה. האם גם פרישתך מהבנק מוכרחה להיות תוך כדי שימוש בכספים שלנו באופן נצלני ולא הגון?

מבנק לאומי נמסר כי "מאור מסיימת כהונה בת 17 שנים כמנכ"ל לאומי עם הישגים יוצאי דופן. לאחר שבחן את המקובל במשק, החליט דירקטוריון הבנק להקצות לה 3.25 מיליון שקל, בתמורה להסכמתה שלא לכהן במשרה בגוף מתחרה למשך 24 חודשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"