בלעדי |

בארינבוים הבריח את מיטב מהאג"ח של בי.ג'י.אי

קופות הגמל של מיטב מימשו את יתרת אחזקותיהם באג"ח של בי.ג'י.אי בהיקף של 18 מיליון שקל - אף שלחברה יש קופת מזומנים של 300 מיליון שקל ■ מי שרכשה את האג"ח ממיטב היא BGI עצמה

ההתנהלות העסקית של חברת בי.ג'י.אי השקעות, שבשליטת צביקה בארינבוים, גרמה לבית ההשקעות מיטב לממש בשבוע שעבר את יתרת אחזקתו באג"ח של החברה (סדרה 1), בהיקף של כ-18 מיליון שקל - כך נודע ל-TheMarker. קופות הגמל של מיטב מכרו את האג"ח במחיר של 99 אגורות, ואתמול נסחרו האיגרות ב-98 אגורות. את האג"ח רכשה בי.ג'י.אי.

ביום שלישי שעבר קיימה בי.ג'י.אי אסיפה של מחזיקי אג"ח שבמהלכה מנכ"ל החברה, גיל מורם, והצוות המשפטי שלה ניסו לשכנע את המחזיקים כי תוכניות החברה לחלק לבעלי מניותיה - בעיקר לחברת זד.בי.אי, המחזיקה ב-80% מבי.ג'י.אי ומחפשת מקורות לפרוע השנה אג"ח בסך 17 מיליון שקל - דיווידנד של 36 מיליון שקל, לא יפגעו ביכולת הפירעון שלה. ההסברים נדרשו מאחר שהדיווידנד אינו עומד במבחן הרווח לצורך החלוקה.

צביקה בארינבויםצילום: ניצן חרמוני

בי.ג'י.אי חייבת למחזיקי האג"ח 130 מיליון שקל ועתידה לפרוע אותם, לפי התשקיף, ב-2014-2016. נוסף על החוב לבעלי האג"ח, החברה חייבת לבנק הפועלים כ-65 מיליון שקל.

טלפון מברוקר

לנוכח התנהלותו בעבר של בארינבוים, מחזיקי האג"ח לא השתכנעו ותיכננו להקים נציגות שתקיים מו"מ מול החברה בנוגע להטבות שהיא תעניק להם לפני שתקבל אישור לחלק את הדיווידנד. יניב צלאל, מנהל ההשקעות הראשי של מיטב גמל, היה אמור להצטרף לנציגות.

ואולם למיטב הגיע טלפון מברוקר שהציע להם למכור את האג"ח שהוחזקו דרך קופות הגמל ודרך קרנות הנאמנות. בבית ההשקעות החליטו לממש את האג"ח - ככל הידוע ברווח מסוים - שנרכשו בעיקר בשלב ההנפקה. לפי הערכות, אל מיטב הצטרפו במכירה מגדל שוקי הון ובית ההשקעות כרמים, שמכרו את האג"ח בהיקפים קטנים בהרבה.

בקופת בי.ג'י.אי שוכבים 300 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מהמכירה של הבנק לפיתוח התעשייה לידי קבוצת הביטוח והפיננסים מנורה. הכסף נותר בקופה לאחר שהחברה קיבלה החלטה שלא להזרים כספים נוספים לחברה הבת בגיר (36%).

בבי.ג'י.אי מתלבטים אם למצוא שימוש לקופת המזומנים או למכור את השליטה בחברה. בשבוע שעבר דיווחה חברת בי.ג'י.אי כי היא מנהלת מגעים עם חברת סקיילקס, שבשליטת אילן בן דב, לרכישת חלק מפעילות היבוא של מכשירי סלולר מתוצרת סמסונג, בעסקה שבה סקיילקס תיהפך לבעלת השליטה בבי.ג'י.אי. ואולם, לנוכח הרקורד של בן דב בשוק, שחברת טאו תשואות שבשליטתו מצויה בהליך הסדר חוב בהיקף של כ-300 מיליון שקל, לא בטוח שבעלי האג"ח של בי.ג'י.אי יאשרו עסקה כזו.

ממיטב נמסר: "מיטב פועלת בראש ובראשונה לטובת הלקוחות שלה, וכך היה גם במקרה זה".

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?