סקיילקס מאשרת: "מו"מ למכירת פעילות סמסונג לבי.ג'י.איי"

300 מיליון השקלים בקופת בי.ג'י.איי מזמינים קונים: אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר ובטאו הנמצאת בהסדר, מקיים מגעים לרכישת בי.ג'י.איי של צביקה בארינבוים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

החברות סקיילקס ובי.ג'י.איי מאשרות את הפרסום ב- The Marker הבוקר על מגעים ראשוניים למכירת פעילות הסלולאר של סקיילקס לבי.ג'י. איי. החברות מנהלות מגעים ראשוניים לעסקה במסגרתה תעביר סקיילקס לבי.ג'י.איי את פעילות תחום המפעילים הסלולארים, (סמסונג) באופן שבו סקיילקס תמשיך להיות בעלת השליטה המהותית בפעילות. החברות ציינו הבוקר כי "נכון להיום טרם הושלם סיכום עקרונות העסקה ולפיכך אין כל ודאות כי המגעים יבשילו לכדי עסקה מחייבת".

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

ל-The Marker נודע כי אילן בן דב קיים בתקופה האחרונה שיחות עם בעל השליטה בבי.ג'י.איי, צביקה בארינבוים, בנוגע לניסיונות לגבש מתווה לעסקה שלפיה, סקיילקס תוכל להשתלט על קופת המזומנים של בי.ג'י.איי המכילה 300 מיליון שקל.

לפי הערכות, בן דב מעונין למזג את פעילות יבוא מכשירי הסלולר סמסונג של סקיילקס, החברה-האם של פרטנר, אל תוך בי.ג'.איי - צעד הצפוי להקל על העומס הפיננסי של סקיילקס; החברה חייבת לבעלי האג"ח ולהאצ'יסון מהונג-קונג 3 מיליארד שקל, ובשל תשואות הגבוהות לפדיון שבהן נסחרות האג"ח שלה, אינה מסוגלת למחזר את חובותיה.

בארינבוים מגלה עניין ברכישת נתח מפעילות סמסונג. עם זאת, לנוכח המוניטין שיצר לעצמו בן דב כבעל שליטה שכמה מחברותיו, כמו טאו תשואות, אינן מחזירות את מלוא התחייבויותיהן לבעלי האג"ח (315 מיליון שקל), לא ברור אם מחזיקי האג"ח של בי.ג'י.איי יאשרו עסקה כזו. ככל הידוע, פנו לבארינבוים משקיעים נוספים שמעוניינים להשתלט על קופתה של בי.ג'י.איי.

מחזיקי האג"ח מודאגים

בתוך כך, קיימה אתמול בי.ג'י.איי במשרדיה הממוקמים במגדלי עזריאלי שבתל אביב, אסיפת מחזיקי האג"ח מסדרה 1 (שלהם החברה חייבת 136 מיליון שקל) בעקבות בקשת המחזיקים לקבל הבהרות לגבי המהלך שאותו רוקמת החברה - חלוקת דיווידנד מיוחד של 36 מיליון שקל לבעלי מניותיה.

מדובר בחלוקת דיווידנד שאינו עומד במבחן הרווח, אבל לטענת החברה אינו פוגע ביכולת פירעון של התחייבויותיה. הנהנית העיקרית מהדיווידנד צפויה להיות החברה-האם, זד.בי.איי, שתקבל לפי אחזקתה בבי.ג'י.איי (80%) 30 מיליון שקל, וכך תוכל לעמוד בתשלום האחרון של 17 מיליון שקל לבעלי האג"ח מסדרה ד' בספטמבר הקרוב, שכן כיום קופת המזומנים שלה ריקה.

לבי.ג'י.איי יש התחייבויות של 136 מיליון שקל לבעלי האג"ח מסדרה 1 הנסחרות בתשואה לפדיון של 9.5% ועומדות לפירעון בשלושה תשלומי קרן בסוף מארס בשנים 2014-2016. כמו כן יש לחברה חוב של 65 מיליון שקל לבנק הפועלים, לאחר שלאחרונה פרעה 63 מיליון שקל מהחוב לבנק כחלק מדרישותיו כדי להסכים לחלוקת הדיווידנד. בי.ג'י.איי נסחרת לפי שווי של 12 מיליון שקל ומחזיקה בנכס יחיד שאינו מניב לה הכנסות - חברת הטקסטיל בגיר (36%).

האסיפה אתמול הזכירה לרבים מהנוכחים את שהתרחש באותם המשרדים לפני קצת פחות משנה. אז ניסו בעלי האג"ח המודאגים של בי.ג'.איי להגן על זכויותיהם ולמנוע (בסופו של דבר בהצלחה) מבארינבוים למכור את השליטה (77%) בזד.בי.איי תמורת 128 מיליון שקל לג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי.

האווירה באסיפה היתה נינוחה, אבל למרות תחזית תזרים מזומנים החזוי, האופטימית שהציגה החברה - שמראה כי יהיה לה עודף מזומנים של מאות מיליוני שקלים עד 2016 - התבססה על ההנחה שלא תתבצע עסקה כלשהי ולא תהיה בה העברת בעלות - הנחה שספק אם תעמד במבחן המציאות. לנוכח ניסיון העבר, הביעו הנוכחים את דאגתם מחלוקת הדיווידנד המתוכננת וטענו שיש להתנגד לה, כל עוד לא יובטחו זכויותיהם. כפי שמסתמן, תמונה נציגות שהחברים בה יהיו הנציגים ממיטב ומאי.בי.אי שיגישו לחברה בתקופה הקרובה את דרישותיהם שיכללו פירעון מוקדם של חלק מהחוב, התניות להעברת שליטה וחיזוק ביטחונות נוספים, לקראת הדיון שייערך במחלקה הכלכלית של בית המשפט ב-17 במאי באישור חלוקת הדיווידנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"