הציבור עלול לספוג תספורת של 90%

מה משמעות ההליכה לפירוק של דלק נדל"ן?

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר חודשים רבים של מו"מ מול בעלי האג"ח של דלק נדל"ן להם חייבת החברה כ-2.2 מיליארד שקל, הודיעה הערב (ב') החברה שבשליטת יצחק תשובה כי אינה מתנגדת לבקשת פירוק החברה. בעקבות כך פונה החברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לקיים דיון דחוף מיד לאחר חופשת הפסח באשר לפירוקה.

המשמעות: תשובה עשוי להותיר את ציבור הפנסיונרים החוסכים של דלק נדל"ן שבשליטתו עם תספורת של 90%, לעומת תספורת של 50% אם יתקבל הסדר החוב שסוכם עם בעלי האג"ח מסדרות ה' ו ד' בינואר האחרון.

תשובה, נזכיר, צפוי לקבל באמצעות אלעד גרופ כ-450 מיליון דולר אם תצא לפועל המכירה של מלון פלאזה בניו יורק לידי סהרה גרופ ההודית. במהלך השנים הקרובות צפוי תשובה ליהנות באמצעות דלק מתזרימים של מיליארדי דולרים ממאגרי הגז תמר, דלית, לווייתן ותנין.

דלק נדל"ן חייבת למחזיקי האג"ח מסדרה כ"ה כ-570 מיליון שקל. אתמול קיוו בעלי סדרה כ"ה, המיוצגים על ידי עו"ד גיא גיסין ואדוארד קלר, כי הבקשה שהגישו ביום חמישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפירוקה של דלק נדל"ן ומינוי משקיף שיפקח ויבדוק את הפעולות שנעשו ונעשות בחברה, תזרז את דלק נדל"ן ואת תשובה להציע מתווה משופר להסדר חוב. אך למחזיקי האג"ח נכונה אתמול בערב אכזבה, שכן תשובה ודלק נדל"ן החליטו לנקוט טקטיקה שונה. לאחר קיום ישיבת דירקטוריון שבמהלכה כנראה קיבלו חברי הדירקטוריון מסר מתשובה,ן הוחלט לא לשנות את הצעתו המקורית של תשובה, הכוללת חבילה פרושה ל-16 שנה בשווי מוערך של 500- 900 מיליון שקל, תלוי כיצד סופרים את המניות והביטחונות.

בעקבות עקב כך מבקשת דלק נדל"ן מבית המשפט המנוהלת על ידי ערן מיטל לקיים דיון דחוף לפירוק החברה מיד לאחר סיום חופשת הפסח בתחילת השבוע הבא. לפי החישובים שביצע בעבר הכלכלן פרופ' אמיר ברנע במקרה של פירוק בעלי האג"ח של דלק נדל"ן יראו תמורה של כ-9% מהיקף החוב, כלומר יספגו תספורת של כ 90%, שכן הנושים המובטחים כמו הבנקים והחברה האחות הפניקס יממשו את הבטחונות שבידיהם והבנקים הזרים יממשו את הנכסים בחו"ל.

יצחק תשובה צילום: מיכל פתאל

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים