פרסום ראשון |

השותף של פאנגאיה במתחם תנובה: בכיר ב-HSBC

יהודה אלמליח ושני משקיעים נוספים הם אלה שרכשו 20% מחלקה של פאנגאיה בפרויקט בתל אביב ■ ביחד ישלמו הרוכשים 44 מיליון שקל לפאנגאיה בעבור 7.5% מהשליטה בפרויקט

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

קצת יותר מחצי שנה לאחר שחברת פאנגאיה מכרה כ-20% מחלקה בפרויקט מתחם תנובה בתל אביב, הערב (ד') נחשפות זהויות הרוכשים. ל-TheMarker נודע כי מי שעומד מאחורי החברה הזרה היא קבוצת משקיעים פרטית, בראשם יהודה אלמליח, בכיר ב-HSBC.

שני המשקיעים הנוספים הם חיים עמוס ופייר אוחנה, שיחזיקו ביחד עם אלמליח ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בחלקים שווים (20% מחלקה של פאנגאיה שעומד על 37.5%). השלושה חתמו על הסכם עם פאנגאיה בספטמבר 2011, לפיו יעבירו 44.1 מיליון שקל בתמורה ל-20% מחלקה של פאנגאיה בפרויקט (7.5% מכלל הפרויקט).

עד כה העבירו השלושה 28 מיליון שקל, ועל כן נכון להיום הם מחזיקים ב-14.5% מהזכויות של פאנגאיה (5.4% מהזכויות בפרויקט). הכסף שיזרימו המשקיעים הצרפתיים מכסה את כל הסכום שפאנגאיה חייבת להשקיע מההון העצמי שלה לצורך רכישת המתחם. בעלי השליטה בפאנגאיה, אסף טוכמאיר וברק רוזן, החליטו שעדיף להשיג את ההון העצמי הדרוש להם על ידי מכירת חלק קטן מהפרויקט, ולא באמצעות גיוס כספים באג"ח.

מתחם תנובהצילום: עופר וקנין

בחודש יוני השנה דיווחו החברות כי השלימו עסקה לרכישת מתחם תנובה בתל אביב בסכום כולל של 530 מיליון שקל. לצורך הרכישה הקימו החברות חברת מיזם משותפת כאשר פאנגאיה ויורוקום נדל"ן מחזיקות בכ-75% מהחברה (37.5% כל אחת) ואלקטרה ואלקטרה נדל"ן מחזיקות בכ-25% הנותרים בחלקים שווים (12.5% כל אחת).

לאחר דיון אסטרטגי של דירקטוריון פאנגאיה, הוחלט ברוב קולות לגייס את ההון הדרוש להשלמת עסקת הרכישה באמצעות הכנסת משקיע חיצוני ולא באמצעות הנפקת אג"ח נושאות ריבית. בתוך כך, החליטה החברה למכור 20% מהחזקותיה בחברת המיזם המהווים 7.5% מההחזקות בנכס. לאחר הכנסת המשקיע החיצוני, חלקה של פאנגאיה דולל ל-30% וחלקם של שאר השותפות נשאר אותו דבר.

החברות יקימו במתחם, הממוקם בקרבת מגדלי עזריאלי, פרויקט מסחר, משרדים ומגורים בשטח של 13 דונם. ההערכות הן כי היקף ההשקעה הכולל במתחם יעמוד על 1.64 מיליארד שקל. במאי 2011 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב היתר הריסה, חפירה, דיפון ובניית מרתפים במתחם.

במסגרת ההסכם הובטח לאלקטרה פיתוח ובניית המתחם בהיקף של 800 מיליון שקל, וכן ניהול הנכס עם תום הבנייה. ניהול השיווק של הפרויקט יבוצע באופן בלעדי על ידי פאנגאיה בתמורה ל-3% ממחיר המכירה של כל יחידת דיור בפרויקט. היקף ההכנסות מהפרויקט יסתכם על פי הערכת השותפות בכ-2.5 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה