פרסום ראשון |

הפניקס צפויה למחוק את אקסלנס מהמסחר

הפניקס מגדילה את אחזקותיה במניה ודוחפת אותה לעלייה של 20% בשלושה ימים

נועם בר
נועם בר
נועם בר
נועם בר

הפניקס, מתכוננת לקראת מחיקת מניית בית ההשקעות אקסלנס שבשליטתה, מהבורסה. בימים האחרונים רכשה הפניקס בבורסה מניות אקסלנס בהיקף של 8.4 מיליון שקל המהוות כ-1% מהחברה. בכך מגיעה הפניקס לאחזקה נוכחית של 80% באקסלנס שצפויה לגדול בתוך שנה עד ל-90%. בשנה הקרובה, צפויה הפניקס לקבל כ-10% ממניות אקסלנס שמוחזקים היום בידי מייסדי החברה גיל דויטש ורוני בירם, זאת במסגרת עסקת מכירה שסוכמה בעבר. המניות יועברו בשתי חבילות כשהראשונה בהיקף של כ-5% ממניות אקסלנס, צפויה לעבור כבר בימים הקרובים, תמורת 100-90 מיליון שקל.

המחיר שמשלמת הפניקס ברכישת המניות כעת בבורסה נמוך בכ-60% מהמחיר עליו התחייבה לדויטש ובירם. גובה התשלום שנקבע בעסקה הוא פרופורציוני לרווחי אקסלנס ולהון העצמי של החברה, אך הוא תחום בתשלום מינימאלי ומקסימאלי וההערכה היא שהוא יהיה בהתאם למקסימום שנקבע, 90 מיליון שקל צמוד למדד 2009. ההערכה היא כי בהפניקס מנצלים את מחירי המניה היחסית נמוכים - בין היתר כתוצאה מסחירות נמוכה בה - ומבקשים להגיע לאחזקה כמה שיותר גדולה לקראת הצעת רכש כללית שתוגש לשארית המשקיעים שנותרו במניה.

רכישת המניות בבורסה על ידי בעלת השליטה הפניקס, דוחפת את מניית אקסלנס למעלה. בשלושה הימים האחרונים היא עלתה ביותר מ-20%. גם לאחר שקלול רצף העליות של השבוע האחרון, בדיקה על פני 12 החודשים האחרונים מראה כי משקיעי החברה ב-12 החודשים האחרונים עדיין מופסדים על הנייר כ-20%.

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקסצילום: עופר וקנין

בשבוע שעבר הודיעה הפניקס כי נאלצה למחוק על ההשקעה באקסלנס 113 מיליון שקל, זאת בשל החלטה בכנסת להוריד את דמי הניהול המותרים בקופות הגמל מ-2% מהצבירה ל-1.05% מהצבירה. שנה קודם, ב-2010, מחקה הפניקס על ההשקעה באקסלנס 50 מיליון שקל נוספים. הפניקס רכשה את אחזקותיה באקסלנס במספר שלבים שהתחילו ב-2005. כמחצית מהמניות נרכשו במחירים הגבוהים ביותר מ-100% משווי השוק של החברה היום העומד על 812 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה