בלעדי |

אי.די.בי שכרה 4 חברות ייעוץ לקראת המיזוג של כור ודסק"ש

גיזה זינגר אבן ולאומי פרטנרס ישמשו יועצים למיזוג. אי.די.בי צפויה גם להיעזר בקסלמן פיננסים ויצחק סוארי לצורך הערכת השווי החברות לקראת המיזוג; העלות מוערכת בעשרות אלפי דולרים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> קבוצתאי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר ממשיכה לקדם את מיזוגה של חברת כור תעשיות לתוך דיסקונט השקעות (דסק"ש). המהלך אמור להגדיל את קופת המזומנים של אי.די.בי פיתוח בכ-300-400 מיליון שקל, וכן את סיכויי החברה הממוזגת לחלק דיווידנדים לחברה האם אי.די.בי פיתוח.

נוחי דנקנר

ל-TheMarker נודע כי אי.די.בי שכרה לצורך ביצוע המיזוג שתיים מחברות הייעוץ המובילות בתחום - גיזה זינגר אבן ולאומי פרטנרס, שהיא זרוע ההשקעות הריאליות ובנקאות להשקעות של בנק לאומי. עלות השירותים האלו נאמדים בלפחות כמה עשרות אלפי דולרים.

לפי ההערכות, חברת קסלמן פיננסים PWC ומשרד פרופ' יצחק סוארי ושות' יהיו מעורבים בהכנתה של הערכת השווי וחוות דעת הוגנות לכור לצורך ביצוע המיזוג, שיכלול הצעת רכש בידי דסק"ש לבעלי המניות של כור בקרב הציבור (16.7%) ולבעלי המניות של אי.די.בי פיתוח (13.3%). עם זאת, ייתכן שבסופו של דבר ייבחרו מעריכי שווי אחרים.

בתוך כך הותירה אתמול חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג האשראי של דסק"ש ברמה של A מינוס עם אופק יציב גם אם המיזוג יצא לפועל. "האפשרות שחברה האם אי.די.בי אחזקות תפעל למיזוג בין דסק"ש לכור עמדה לנגד עינינו בספטמבר 2011, עת הורדנו את הדירוג לחמש חברות המטה של קבוצת אי.די.בי מ-A פלוס ל-A מינוס", ציינו האנליסטים של מעלות.

עוד מציינים במעלות כי "הצעת המיזוג תואמת את תפישתנו המתודולוגית לדירוג חברות המטה של קבוצת אי.די.בי כמקשה אחת לצורך הערכת סיכוני אשראי, מאחר שאנחנו מאמינים כי יכולת הפירעון בטווח הארוך אינה שונה באופן מהותי בין חברות האחזקה השונות במבנה".

"עמדתנו בסוגיה זו נתמכת במאפיינים של מבני השליטה הנוכחיים, המדיניות הפיננסית של הקבוצה, יחד עם החשיבות האסטרטגית של כל חברת מטה לקבוצה ככלל, וכן הזהות ההדוקה המיוחסת לחברות המטה כחלק מקבוצת אי.די.בי".

באי.די.בי סירבו להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו