התקיפות ממשיכות: פורסם קובץ נוסף של מספרי אשראי; חשש לסוס טרויאני

(עדכון) 0xOma בתגובה לפרסומים על זהותו: "עוד כישלון ישראלי"; לאומי: "הקובץ החדש מכיל את אותם מספרי כרטיסים שנחשפו בימים האחרונים; הקובץ כולל סוס טרויאני - נהגו במשנה זהירות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סאגת הפריצות לכרטיסי האשראי הישראליים נמשכת: הערב פורסם קובץ נוסף המכיל מספרי כרטיסי אשראי שנפרצו.

מבנק לאומי נמסר כי בניגוד לפעמיים הקודמות, הקובץ הנוכחי קרוב לוודאי מכיל סוס טרויאני, וכי יש לנהוג במשנה זהירות ולהימנע מלהוריד את הקובץ למחשב.

הקובץ החדש שפורסם באתר PasteBin מכיל את אותם הכרטיסים שכבר נחשפו בימים האחרונים.

הפעם לא מדובר בפעולה של ההאקר 0xOma, אלא בפעולה של אדם אחר שעשה שימוש ברשימות הקיימות. בהודעה מכנה את עצמו ההאקר "X", ומזדהה כמשתייך ל-group-xp, אותה קבוצה בה פועל 0xOmar. עד כה לא הוכח כי אותו אדם אחראי לשני הפרסומים הראשונים השבוע.

ההאקר 0xOma הגיב הערב לפרסום ואמר כי לא מדובר ברשימה שלו. "הרשימה שלי כוללת 1.1 מיליון פרטי כרטיסי אשראי, ולא עודכנה מאז אתמול. אני לא מפרסם וירוסים, ולא מכיר את מי שפרסם את הרשימה".

סטודנט ישראלי: פיצחתי את זהותו של ההאקר; 0xOma: זה לא אני

בתוך כך, מפרסם היום הסטודנט אמיר פדידה כי פיצח את זהותו של 0xOma. לטענתו מדובר בעומר חביב, בחור בן 19 מאיחוד האמירויות שמתגורר במקסיקו. "ההאקר הלא חכם, בלשון המעטה, עשה טעויות רבות", אמר פדידה. "כשאני מצויד בכתובת המייל שלו וקצת זמן פנוי, יצאתי אל מסע שנמשך מספר שעות - בהם לא רק שהגעתי אל האדם עצמו, אלא אספתי פיסות מידע רבות שהיו פזורות ברחבי הרשת, הרכבתי אותם אט אט כמו פאזל - והגעתי אל זהותו המלאה של ההאקר". פדידה מפרט בבלוג שלו בצורה מדויקת כיצד אסף את המידע.

"למעשה איתרתי חותמים שההאקר השאיר ברשת מאז שנת 2009 תחת השם 0xOmar, בפורומים העוסקים בפריצות שרתים והאקינג ובפורומים פרו-פלסטינים", אמר פדידה. "הצלחתי להתחקות אחר כתובות מייל איתם הוא נרשם - עד שהגעתי לאדם עצמו".

"הסיבה שבחרתי לאתר אותו היא תחושת כעס שחשתי לאחר הראיונות שהוא העניק לכלי תקשורת בישראל - ובין היתר התרברב ביכולת ההאקינג שלו והבטיח להמשיך בפעילות הפלילית. לי היה ברור שמדובר בחובבן , רק מעצם העובדה שהוא פנה אל התקשורת דרך כתובת מייל".

בתגובה לכך אומר הערב 0xOma: "מדובר בעוד כישלון ישראלי. אם זה באמת הייתי אני, הייתי כבר בכלא".

ההאקר: "פרצתי ליותר מ-80 שרתים ישראלים"

בניגוד להודעת הפריצה שפורסמה אתמול, בה נכתב כי ברשות ההאקר פרטים של מיליון כרטיסי אשראי, בהודעה שפורסמה היום נכתב כי נפרצו פרטים של מעל ל-1.1 מיליון כרטיסים.

אתמול פורסם כי פרטיהם של יותר מ-6,000 כרטיסי אשראי נוספים דלפו לרשת בפריצה של האקרים, בנוסף ל-14 אלף הכרטיסים שפרטיהם נחשפו מוקדם יותר השבוע. חברות כרטיסי האשראי הקימו חדרי מצב, הקפיצו עובדים מהבית על מנת לתגבר את מוקדי שירות הלקוחות והופגזו בשיחות מבעלי כרטיסים מבוהלים ובניסיון לאמוד את היקף הנזקים.

רוב הכרטיסים (5,200 כרטיסים) שנחשפו היום הם של חברת ישראכרט אשר חסמה את הכרטיסים לרכישות דרך האינטרנט והטלפון, 800 כרטיסים של חברת כאל ואילו 48 כרטיסים בלבד של לאומי קארד אשר נחסמו גם הם לרכישות אינטרנט וטלפון.

"סטודנט ישראלי טיפש טוען שיש לנו רק 14 אלף מספרי כרטיסי אשראי, אך בקובץ אחד בלבד שהדלפנו יש 27 אלף מספרים. אני משחרר את המספרים מחדש, באמצעות שרת שרכשתי עם הכרטיסים", כתב ההאקר הסעודי, שפירסם את מספרי כרטיסי האשראי של 15 אלף ישראלים.

בהודעה איים ההאקר כי ברשותו מיליון מספרי כרטיסי אשראי, וכי המספרים שפורסמו הם רק חלק קטן מהפרטים שברשותו. "פרצתי ליותר מ-80 שרתים ישראלים כדי לאסוף את המידע. האתרים שנחשפו עד כה הם רק חלק מאלה שנפרצו. התחלתי לחשוב על חשיפת מיליון מספרי כרטיסי האשראי שברשותי, ואעשה זאת בקרוב".

עוד הוסיף: "פרצתי להרבה יותר אתרים ישראלים משאתם מסוגלים לדמיין. אם צריך, אולי בפעם הבאה אחלוק את המידע שהורדתי מחברות קבלניות של הצבא הישראלי, ואחשוף בפני העולם את כל המסמכים שלהן".

"זה הפך להיות העיסוק היומיומי שלי, ואמשיך לשלוח פרטים נוספים עד שאגיע למיליון כרטיסים, אך אעשה זאת בהדרגה".

צילום: אי-פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"