הממשלה אסרה על אלביט מערכות לספק לטורקיה ציוד צבאי

המדינה הודיעה לחברה שלא תחדש את רישיונות היצוא לפרויקט מערכות צילום אווירי בהיקף של 90 מיליון דולר מ"שיקולים מדיניים"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

שלב נוסף בהדרדרות מערכת היחסים בין טורקיה וישראל. הממשלה הודיעה לחברת אלביט מערכות שבשליטת מיקי פדרמן, שלא תחדש מ"שיקולים מדיניים" את רישיונות היצוא הנדרשים לצורך ביצוע פרויקט בהיקף כספי של 90 מיליון דולר, שנחתם לפני מספר שנים להספקת מערכות ללקוח זר. על פי הערכות בשוק ההון, משרד הביטחון הורה לאלביט מערכות להפסיק את הפרויקט של הספקת מערכות צילום אוירי (IMINT) לטורקיה בשל ההרעה המשמעותית ביחסים המדיניים.

אלביט מערכות פנתה למשרד הבטחון וביקשה פיצוי בגין הנזק שעלול להיגרם לה עקב אי חידוש רישיונות היצוא. על פי החלטת המשרד יחל דיון מיידי עם אלביט מערכות במטרה להגיע להסדר מוסכם בנושא. אלביט מערכות מציינת שבשלב זה אינה יכולה להעריך אם הנזק שעלול להיגרם לה כתוצאה מהפסקת הפרויקט מהותי לתוצאותיה הכספיות.

ההסכם על הפרויקט להספקת מערכות צילום אוירי נחתם בדצמבר 2008 בין אלביט מערכות והתעשייה האווירית לחברת Arselan הטורקית, שהיתה אמורה להיות הקבלן הראשי בפרויקט. חלקה של אלביט מערכות בפרויקט היה אמור להיות 87 מיליון דולר וחלקה של התעשייה האווירית הגיע ל 54 מיליון דולר. הפרויקט שאותו ביצעה חברת אלביט מערכות אלקטרואופטיקה היה אמור להתבצע במהלך 4 שנים.

ממשרד הביטחון נמסר כי "ככלל, משרד הביטחון אינו נוהג לפרט את כלל השיקולים והמידע העומדים בבסיס קבלת ההחלטות בקביעת מדיניות היצוא הביטחוני. משרד הביטחון מקיים הערכת מצב קבועה עם כל הגופים הרלוונטיים וההחלטות מתקבלות על בסיס מקצועי ובהתאם לשיקולים הביטחוניים והמדיניים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"