שטייניץ מבטיח להקים מחלקה לחינוך פיננסי בישראל

שר האוצר אמר הבוקר בכנס אגף שוק ההון ביטוח וחסכון, כי יפתח מחלקה להקניית השכלה פיננסית לבני נוער, זוגות צעירים, מבוגרים, קשישים ועוד

אורן פרוינד
אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן פרוינד
אורן פרוינד

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, הכריז הבוקר בכנס אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון, על הקמת מחלקה לחינוך פיננסי תחת אגף שוק ההון, שתקנה ידע פיננסי - בבתי ספר, אינטרנט, אמצעים טכנולוגיים אחרים - לבני נוער, לזוגות צעירים, למבוגרים, לקשישים ועוד. שטייניץ הבטיח, כי "בתוך מספר שבועות נגיש הצעת החלטה בנושא הקמת המחלקה לחינוך פיננסי, שנמצאת כעת בהליכי גיבוש".

הסוגיה בנוגע לחינוך פיננסי בישראל, עלתה אמש לכותרות במהלך כנס שקיים TheMarker בשיתוף עם דלויט בריטמן אלמגור זהר, שכינס את בכירי המגזר העסקי בישראל לדון במסקנות ועדת טרכטנברג.

צילום: תומר אפלבאום

בפאנל שהתקיים בנושא שוק ההון ובנקאות, ציינה עו"ד דידי לחמן מסר, ששימשה בעבר כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בתחום הכלכלי והפיסקלי, כי "אחת הבעיות בשוק הישראלי הוא היעדר חינוך פיננסי בקרב התושבים". לחמן מסר הסבירה כי "ישנם צרכנים שלא יעברו בנק כי הם חושבים שהבנק הוא ידיד שלהם וחינוך פיננסי יפתור את הבעיה ויגביר את התחרותיות במשק".

שטייניץ הרים את הכפפה כבר לפני מספר שבועות והודיע הבוקר כי לאחר דיונים רציניים שהתקיימו בשבועות האחרונים, הוחלט להקים במסגרת אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון את המחלקה לחינוך פיננסי במדינת ישראל.

"אנו רואים חשיבות עצומה במהלך. מדובר בצעד שהיה חסר עד היום, כי איש מאתנו לא באמת מבין את תלוש המשכורת שלו וחסר לנו ידע לגבי כלל הנושאים הפיננסיים ובעיקר בנושאי פנסיה, ביטוח, משכנתאות ונושאים נוספים", ציין שטייניץ.

עוד גרס שטייניץ: "חייבים ליצור חינוך לאוריינות פיננסית ולפתח את החינוך הפיננסי כדי לעזור לציבור בישראל לקבל החלטות מושכלות בנושאים אלו. חינוך פיננסי נהוג בכמה ממדינות המערב והגיע הזמן שמהלך זה יתרחש גם בישראל והמשבר האחרון הדגיש את הצורך בחינוך כזה".

שר האוצר ציין כי בתוך מספר שבועות הוא צפוי להגיש הצעת החלטה בנושא הקמת המחלקה לחינוך פיננסי, שנמצאת כעת בהליכי גיבוש. "בהצעה זו נגיש אמצעים, תקציבים ותקנים, נעבוד בשיתוף פעולה עם שר החינוך גדעון סער, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה יוג'ין קנדל ובנק ישראל".

עוד אמר שטייניץ כי "המחלקה לחינוך פיננסי תסנכרן את כלל פעילות הגורמים שהזכרתי וגורמים רלוונטיים נוספים. אנו משוכנעים שהאוריינות הפיננסית תועיל לא רק לאזרח הפשוט ולמשפחה בישראל, אלא בסופו של דבר גם למשק בכללותו, לכלכלה ולחברה בישראל", סיכם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש