מכה לשטייניץ |

בג"ץ לאוצר: נמקו מדוע לא מונה אשר למנהל רשות המסים

המדינה תצטרך להשיב לבקשה עד יום ראשון ■ אשר נבחר על ידי ועדת האיתור בראשות חיים שני ■ דורון ארבלי ייכנס מחר לתפקיד לתקופת ביניים שלא תעלה על שלושה חודשים

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן הוציא הערב צו ביניים המורה לממשלה ולשר האוצר, יובל שטייניץ, לנמק עד יום ראשון בפני בית המשפט מדוע לא ימונה רו"ח ועו"ד משה אשר לממלא מקום מנהל רשות המסים במקום יהודה נסרדרישי שסיים את תפקידו.

לאחר פרישתו של נסרדישי, הודיע שטייניץ כי מחליפו יהיה מנהל המכס, דורון ארבלי. שטייניץ אף התכוון להביא ביום ראשון לאישור הממשלה את מינויו של ארבלי למנהל בפועל בחצי השנה הקרובה.

ארבלי אמור היה להחליף את מנהל רשות המסים בארבע וחצי השנים האחרונות, יהודה נסרדישי, שפרש לגמלאות לאחר שירות חסר תקדים כמעט של 45 שנים בנציבות מס הכנסה ובהמשך ברשות המסים. תוקף המינוי של ארבלי למנהל בפועל של רשות המסים אמור היה להיות חצי שנה.

דורון ארבליצילום: אוריה תדמור

ארבלי, 49, מכהן כמנהל המכס בשלוש וחצי השנים האחרונות. לפני כן שימש במשך שנתיים כסמנכ"ל בכיר לחקירות ומודיעין ברשות המסים, היה נציג רשות המסים בבריסל ומנהל חקירות מכס בחיפה. הוא נחשב לאיש מינהל כריזמטי.

ועדת האיתור שמינה שר האוצר, בראשותו של מי שהיה אז מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני, סיימה את תפקידה לפני כשלושה חודשים. הוועדה קבעה פה אחד כי מועמדה לתפקיד מנהל רשות המסים הבא הוא משה אשר, פקיד שומה מפעלים גדולים (פשמ"ג). היא העדיפה את אשר על ארבלי ועל בכירים אחרים ברשות המסים.

משה אשר

שר האוצר, יובל שטייניץ, מסיבות השמורות עמו, החליט שלא למנות את אשר לתפקיד ואף הודיע כי בכוונתו למנות ועדת איתור חדשה לתפקיד המנהל הקבוע של רשות המסים.

שר האוצר מתכוון למנות בימים הקרובים ועדת איתור חדשה לתפקיד המנהל הקבוע הבא של רשות המסים.

במקביל, מתכוון אשר לפנות לבג"ץ נגד מינויו של ארבלי ונגד הקמת ועדת איתור חדשה. אשר יעתור נגד הממשלה ונגד שר האוצר, ויבקש כי יסבירו מדוע לא ימנו אותו למנהל הקבוע של רשות המסים במקום נסרדישי, למרות שנבחר פה אחד על ידי ועדת האיתור. לא מן הנמנע כי בית המשפט העליון יאחד ביום ראשון את הדיון בשני התיקים, צו הביניים שהוצא הערב והעתירה לבג"ץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים