רשות המסים - רשות בלי ראש

החלפת נסרדישי ברשות המסים היא אחד הכשלונות הבולטים של שטייניץ

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

הסיפור של מינוי מנהל חדש לרשות המסים, הנמשך כשנה, הוא אחד הכשלונות הבולטים ביותר, אך בוודאי לא היחיד, של שר האוצר יובל שטייניץ.

שטייניץ, עם כניסתו לתפקיד, לא רצה את נסרדישי כמנהל הרשות. לפני כשנה הודיע נסרדישי לשר האוצר כי בסוף אפריל 2011, עם סיום ארבע שנות כהונה כמנהל הרשות, בכוונתו לפרוש לגמלאות משירות המדינה. למרות ההתראה המוקדמת, לא הצליח שטייניץ עד היום למצוא מחליף לנסרדישי.

יובל שטייניץ

תחילה חיפש שטייניץ מחליף במקומות לא נכונים, שמהם לא יבוא מחליף למנהל רשות המסים - משרדי רואי חשבון ועורכי דין במגזר הפרטי. אחרי כן הוא הקים ועדת איתור, בראשות מנכ"ל משרדו, חיים שני. בוועדה היו שורה של אישים מהמעלה הראשונה, בהם דוד ברודט, יו"ר בנק לאומי ולשעבר מנכ"ל האוצר וראש אגף תקציבים באוצר, עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אודי פראוור, אז ממלא מקום נציב שירות המדינה, וד"ר צילי דגן, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן.

הוועדה קבעה פה אחד, לאחר שבחנה 20 איש, כי משה אשר, רו"ח ועו"ד, המשמש כיום כפקיד שומה מפעלים גדולים, הוא מועמדה לתפקיד מנהל רשות המסים הבא.

הקריטריונים של ועדת האיתור היו ידע מקצועי בתחום המסים, יכולת ניהול מערכות גדולות, מנהיגות ויכולת הובלת שינוי ארגוני ויחסי אנוש. שטייניץ דחה את המלצות הוועדה, מבלי שינמק זאת עד היום. על תפקיד מנהל הרשות התמודדו מרבית ראשי הרשות, כולל דורון ארבלי. בתקופה שבה פירסמה ועדת האיתור את מסקנותיה, הודיע יו"ר הוועדה, חיים שני, לאחר סכסוך קשה עם שטייניץ, על התפטרותו מתפקיד מנכ"ל האוצר.

ועדת האיתור קבעה בהחלטתה כי "מבין המועמדים שאותם בחנה הוועדה, אשר בלט במקצועיותו יוצאת הדופן ובהשכלתו הרחבה. אשר צמח ברשות המסים ומילא שורה של תפקידים, הן במטה והן בשטח. תפקידים אלה העניקו לו תפיסת עולם רחבה ומרשימה לגבי רשות המסים והאתגרים העומדים בפניה. בראיונות שערכה הוועדה, בלט אשר בחזון הברור והמרשים שהציג לגבי עתידה של רשות המסים והרפורמות הדרושות לה. הוועדה אף התרשמה מעומק המחויבות שהפגין בראיונות אלה".

מאז סוף אפריל השנה, ביקש שטייניץ מנסרדישי שלוש פעמים להאריך את כהונתו כמנהל רשות המסים, בתקווה כי יימצא לו מחליף. ביום חמישי האחרון, לקראת סוף תקופת ההארכה השלישית (יום שני השבוע בחצות), נפגשו שר האוצר ומנהל רשות המסים, וסיכמו על סיום עבודתו של נסרדישי ברשות. נסרדישי סירב להאריך את כהונתו בחודש או בכמה חודשים בודדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים