רם בלינקוב ביטל רכישת צ'יפ.פי.סי

(עדכון) בלינקוב דורש מהחברה את הערבויות הבנקאיות שהופקדו לה על ידו, בעוד שנאמני החברה יבקשו לחלט אותן

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

חברת המחשבים צ'יפ פי סי הודיעה הלילה, מעט לפני השעה 22:00 כי חברת מירבלינד של רם בלינקוב מבטלת את הצעתה לרכוש את השלד הבורסאי שלה - אחרי שרק הבוקר הודיעה אסיפת בעלי האג"ח שלה כי זוהי ההצעה המועדפת על ידה. על פי ההודעה, מירבלין הודיעה לחברה כבר אתמול על רצונה לבטל את העסקה, אך נאמני צ'יפ פי.סי שידרו את החלטת האסיפה לבורסה. עתה דורש בלינקוב מהחברה את הערבויות הבנקאיות שהופקדו לה על ידו, בעוד שנאמני החברה יבקשו לחלט אותן.

רם בלינקוב

בעלי האג"ח של חברת המחשבים הקטנה צ'יפ.פי.סי, שנקלעה לקשיים, הבינו כבר
לפני כמה חודשים כי לא יקבלו את מרבית כספם בחזרה. אבל כדי להציל את השאריות,
דיווחו אתמול לבורסה כי אסיפת בעלי האג"ח בחרה שלא ללכת לפירוק.

בעלי האג"ח בחרו למכור את פעילות החברה תמורת 2 מיליון שקל, ואת מה שנשאר מהחברה תכננו עד הערב למכור כשלד בורסאי לחברת מירבלין של רם בלינקוב ולג'י.אי.אם אנרגיה ירוקה, תמורת 6 מיליון שקל. לאחר המכירה, ה"תספורת" של בעלי האג"ח צפויה הייתה להגיע ל 80% 85%.

בלינקוב, לשעבר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר, זכה בתמיכת בעלי האג"ח וחטף את העסקה מחברת אפסווינג של ירון ייני, המתמחה בשלדים בורסאיים, שבחצי השנה האחרונה העמידה לצ'יפ פי.סי מימון ביניים של 3.5 מיליון שקל. לפי הצעת בלינקוב וג'י.אי.אם, שתי החברות ירכשו את השלד תמורת 6 מיליון שקל, 4.75 מיליון שקל במזומן ו 1.25 מיליון שקל במניות של צ'יפ.פי.סי שלתוכה יזרימו פעילות המוערכת במיליוני שקלים.

צ'יפ פי.סי מפתחת מחשבים זעירים המשמשים תחליף למחשבי PC והיא נשלטת על ידי אורה סופר (34%) ואביב סופר (23.4%). אלביט מערכות מחזיקה ב 20% מצ'יפ פי.סי, שהונפקה בבורסה בתל אביב ב 2007. פחות משנה לאחר ההנפקה החלה החברה לסבול ממצוקת מזומנים ועם פרסום דו"חותיה לרבעון הראשון של 2011 והתפטרותם של ארבעה חברי דירקטוריון, שלא קיבלו תשלום עבור השנה הקודמת, שיגרו בעלי האג"ח בקשה דחופה לכינוס אסיפה והחליטו לדרוש פירעון מיידי. לחברה מונו כנאמנים עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס מטעם צ'יפ פי.סי ועו"ד אופיר נאור מטעם בעלי האג"ח, שפנו לאפסווינג בבקשה להעמדת מימון ביניים של 3.5 מיליון שקל לחברה ולייצוב פעילותה.

מלבד החוב לאפסווינג, לצ'יפ פי.סי התחייבויות בהיקף של 58.1 מיליון שקל, מתוכם 22 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. לפניהם נמצאים בעדיפות חובות החברה לבנק לאומי (600 אלף שקל) ולנושים מועדפים, ביניהם עובדי החברה (2.5 מיליון שקל).

נוסף על בעלי האג"ח, הנחשבים נושים רגילים, חייבת החברה 24.5 מיליון שקל ובעלי מניותיה טוענים לחוב נוסף של 8.5 מיליון שקל. מדובר בהיקף חוב שאינו סופי ולא נבדק. לפי ההסדר המוצע, הבנק והעובדים יקבלו את כספם במלואו ¬ אבל הנושים הרגילים, בהם בעלי האג"ח, יקבלו בין 15% ל 20% מהתחייבויות החברה כלפיהם.

"בעלי השליטה זנחו את החברה לאנחות ונתנו לה ליפול. הם לא הסכימו להזרים לה את הכסף שלו היא זקוקה כדי לפעול, ומסרבים להמשיך לתמוך בה. זאת כאשר רגע אחרי ההנפקה הראשונה לציבור, בה גייסה 26 מיליון שקל, משכה אלביט 7.7 מיליון שקל ואורה ואביב סופר מיליון שקל כל אחד". אמר אתמול עו"ד נאור, המייצג את בעלי האג"ח.

מאלביט לא נמסרה תגובה. מקורבים לחברה אמרו כי בתשקיף לקראת ההנפקה של צ'יפ פי.סי צוין כי החברה חייבת לאלביט כ 7 מיליון שקל עבור מוצרים שסיפקה לה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"