מיקרומדיק מתמזגת עם זטיק - ישראל מקוב ימונה ליו"ר הדירקטוריון

החברה האם של זטיק, ביו לייט, תהפוך לבעל המניות הגדול בחברה ותקבל הובלה ניהולית במיקרומדיק

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

ביו לייט, שנמצאת בשליטת החברה ההודית סאן וישראל מקוב (12%), הודיעה הבוקר (א') על עסקת מיזוג של החברה הבת זטיק עם חברת מיקרומדיק. החברה תעביר למיקרומדיק את מלוא המניות של זטיק בתמורה ל-21% מהון המניות ואופציה לרכישת כ-5% נוספים במחיר של 5 שקלים למניה. בראש החברה הממוזגת – מיקרומדיק - יעמוד מקוב.

בביו לייט מציינים כי המהלך הוא במסגרת אסטרטגיה לבניית אשכולות סביב נושא רפואי מסוים. שתי החברות, זטיק ומיקרומדיק, פועלות בתחום פיתוח ביומרקרים.

חברת זטיק מפתחת שיטה ייחודית לזיהוי תאים סרטניים. היא חברה פרטית הנמצאת בבעלות מלאה של ביו לייט ועוסקת בפיתוח שיטת צביעה ייחודית לזיהוי תאים סרטניים. CellDetect מחזיקה באישור שיווק באירופה (CE). החברה מתמקדת כיום בתחום של אבחון סרטן צוואר הרחם וסרטן שלפוחית השתן.

מיקרומדיק מתמקדת בפיתוח הליכים לזיהוי מוקדם של מחלות, הערכת רמת הסיכון לחלות במחלה מסוימת (למשל דרך אפיון גנטי) וסיוע בהתאמת טיפול ותרופות באופן אישי על פי מאפיינים גנטיים.

במסגרת ההסכם, התחייבה מיקרומדיק להשלים גיוס של לפחות כ-6 מיליון שקל מהציבור בתוך 5 חודשים ובמחיר מינימלי של 3.25 שקלים למניה, כאשר ביו לייט תזמין מניות בהנפקה בהיקף מינימלי של 4 מיליון שקל.

סוזנה נחום-זילברברג, מנכ"לית ביו לייט: "אנו שמחים לבשר על חתימת החוזה עם מיקרומדיק ועל הכרזתו של אשכול ראשון בתחום הדיאגנוסטיקה הסרטנית. תחום מתפתח אשר מכוון ליצירת מענה לצרכים קיימים וגדלים. אנו רואים בתחום זה פוטנציאל גדול ליצירת ערך באמצעות אסטרטגיית האשכולות המבוססת על שיתוף בידע בין חברות המטפלות במצב רפואי מוגדר מכיוונים שונים. שיתוף בידע העשיר שנצבר הן במיקרומדיק והן בזטיק יהוו בסיס איתן ליצירת ערך כמו גם להכללת טכנולוגיות נוספות בתחום. הסכם זה הוא ראשון בשורה של מהלכים עסקיים שמטרתם ליצור ערך לבעלי המניות בחברה".

אורנה פולק, מנכ"ל מיקרומדיק: "כניסתו של בעל שליטה למיקרומדיק ללא ספק תסייע בקידום החברה ומיצובה בזירה בה היא פועלת, על כל המשתמע מכך. בנוסף, היכולת שלנו למנף את הטכנולוגיה של זטיק על בסיס המומחיות הקיימת, תתרום ליצירת סינרגיה ושיתופי ידע מיטביים בין הפעילויות, שיחד יהוו שלם הגדול מסך חלקיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט