קבוצת דלק רושמת רווח נקי של 101 מיליון שקל; תחלק דיבידנד של 100 מיליון שקל

ההכנסות זינקו ב-60% בעיקר בשל הזינוק במחירי הדלק; הקבוצה הפסידה 125 מיליון שקל בתחום הביטוח בחו"ל

רם עוזרי
רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רם עוזרי
רם עוזרי

קבוצת דלק, בשליטת יצחק תשובה, פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2011. בשורה התחתונה, רושמת החברה רווח של 101 מיליון שקל - גידול של 58% בהשוואה לשנה שעברה. עם פרסום הדו"חות הכריזה קבוצת דלק על חלוקת דיבידנד לבעלי מניותיה בסך של 100 מיליון שקל.

הכנסות הקבוצת ברבעון גדלו בכ-60% והסתכמו בכ-14 מיליארד שקל לעומת כ-8.8 מיליארד שקל ברבעון המקביל של שנת 2011. הרווח הגולמי של החברה ברבעון השני של השנה הסתכם בכ-2.1 מיליארד שקל, עלייה של 26%, לעומת רווח גולמי של כ-1.7 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד, ואילו הרווח התפעולי צמח ב-24% והסתכם ב-628 מיליון שקל.

מה שהביא לזינוק בשורת הרווח התפעולי הוא סעיף "מגזרים אחרים כולל התאמות", בו נרשם ברבעון השני של 2010 הפסד ענק של 224 מיליון שקל. ברבעון הנוכחי הצליחה החברה לעבור לרווח של 14 מיליון שקל, כך שסעיף זה לבדו הביא לעלייה של 238 מיליון שקל, כאשר כלל הרווח התפעולי עלה ב-122 מיליון שקל.

עיקר השיפור בתוצאות הקבוצה נובע משיפור משמעותי בפעילות הקבוצה בתחום הדלק, שתחנות התדלוק שלה בארה"ב, אירופה וישראל נהנו מהעלייה במחירי הדלק. במהלך הרבעון הושקה פעילותו של בית הזיקוק החדש Lion אשר תרמה לשיפור בתוצאות עם הכנסות בסך של 1.7 מיליארד שקל.

חברת דלק ארה"ב נהנתה מעלייה חדה במרווחי הזיקוק באזור מפרץ מקסיקו. הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו בכ-6.3 מיליארד שקל לעומת 3.7 שקל ברבעון המקביל. העלייה בהכנסות מוסברת מאיחוד לראשונה במהלך הרבעון השני של בית הזיקוק באל-דוראדו, מגידול בכמות החביות הממוצעת ליום שנמכרו בבית הזיקוק בטיילר וכן כתוצאה מהעלייה במחירי הדלקים. פעילות החברה הניבה לבעלי המניות רווח נקי של 229 מיליון שקל - פי 4 מהרווח של הרבעון המקביל.

הכנסות דלק אירופה ברבעון הוכפלו בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו בכ-3.4 מיליארד שקל, והרווח הנקי החברה הסתכם בכ-7 מיליון שקל.

הכנסות דלק ישראל הסתכמו בכ-1.6 מיליארד שקל, עלייה של 25%ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה הסתכם בכ-6 מיליון שקל לעומת 21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

פעילות החברה בתחום הביטוח בחו"ל הניבה לחברה הפסדים של 125 מיליון שקל, לעומת רווח של 8 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. נזקי מזג אוויר קשים במדינות בהן פועלת ריפבליק, ובכלל זה סופות טורנדו (בעיקר בדרום ארה"ב) ונזקים נוספים משריפות (בעיקר בטקסס), הביאו את החברה לרשום הוצאות של של כ-30 מיליון דולר (לאחר השפעת מס) ברבעון.

גם לפעילות הביטוח בישראל היה רבעון לא קל. ההכנסות ברבעון רשמו אמנם עלייה קלה והסתכמו בכ-1.6 מיליארד, אולם הרווח הנקי לבעלי המניות נחתך ל-17 מיליון שקל, לעומת 45 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגורם המרכזי אשר השפיע על תוצאות הפעילות של הפניקס ברבעון השני של שנת 2011 הינו התשואות הנמוכות בשוק ההון, שהיו נמוכות משמעותית מהתשואות בתקופה המקבילה אשתקד.

פעילות חיפושי נפט וגז והפקת גז הניבה לחברה הכנסות של 177 מיליון שקל, לעומת 140 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר פעילות זה הסתכם ב-90 מיליון שקל והרווח הנקי שרשמה החברה עמד על 18 מיליון שקל. בשותפות מציינים כי הגידול בהוצאות שספגה החברה בשל התקלה ב"לוויתן 2" מבוטח וכי היא צפויה לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו לה.

יבואנית הרכב דלק רכב, בה מחזיקה קבוצת דלק 33%, רשמה מחזור מכירות של 893 מיליון שקל ברבעון לעומת כ-1.2 מיליארד שקל ברבעון השני של 2010. הרווח הנקי נותר יציב ברמה של 61 מיליון שקל.

הקבוצה סיימה במאוחד את הרבעון עם יתרת מזומנים והשקעות לטווח קצר בסך של כ-4.2 מיליארד שקל. סך נכסי הקבוצה גדל ב-4 מיליארד שקל מתחילת השנה ונכון לסוף הרבעון הסתכם בכ-96 מיליארד שקל. יתרת התחייבויות הפיננסיות הסתכמו בכמעט 22 מיליארד שקל לעומת כ-20.7 מיליארד שקל בתחילת השנה.

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, אמר בתגובה לדו"חות כי המחצית הראשונה של שנת 2011 בכלל, והרבעון השני בפרט, הושפעו מהרכישות החדשות שביצעה החברה במהלך התקופה כולל רכישת בית הזיקוק Lionב ארה"ב, פעילות רודשף באנגליה, ומרווח שנבע ממכירת מניות נובל. "פעילויות אלו באו לידי ביטוי בגידול בהכנסות, ברווח התפעולי ובהכנסות ממכירת ניירות ערך".

בנוסף, ציין ברטפלד כי מצב הנזילות של החברה מצוין, וכולל תיק נכסים פיננסים, קווי אשראי בבנקים ונכסים נזילים אחרים הניתנים למימוש. "הגיוון בפעילות החברה, הכולל גידול בפעילות בתי הזיקוק בארה"ב לצד היכולת לאתר הזדמנויות בשוק, גרמו לקבוצת דלק להציג ברבעון השני של שנת 2011, שיפור במרבית הפרמטרים וזאת למרות חוסר הוודאות השורר בשווקים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?