חולשת פרטנר משכה את סקיילקס לירידה של 52% ברווח הנקי - ל-70 מיליון שקל

הכנסות החברה עלו ב-1% ל-496 מיליון שקל - בשל עלייה במכירות מכשירי הסלולר של סמסונג לפרטנר, פלאפון וסלקום

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת האחזקות סקיילקס, הנשלטת (78%) על ידי סאני של אילן בן דב, פירסמה הלילה את דו"חותיה לרבעון השני, מהם עולה כי החברה רשמה ירידה חדה של 52% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל ב-2010 - ל-70 מיליון שקל.

תוצאות החברה הושפעו בעיקר מירידה בתרומה של החברה הבת פרטנר לרווחיות סקיילקס, אשר קוזזה בחלקה בעלייה בתרומה של מכירות מכשירים סלולריים מתוצרת סמסונג למפעילות הסלולר בישראל. סקיילקס מחזיקה ב-44.6% מפרטנר, וכמו כן מייבאת ומוכרת מכשירים סלולריים מתוצרת סמסונג ומנהלת נכסים פיננסיים.

הכנסות החברה הסתכמו ב-496 מיליון שקל, עלייה של 1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות נבעה מזינוק במספר מכשירי הקצה שנמכרו, ומעלייה בהכנסה הממוצעת למכשיר. מנגד, חלה ירידה בהכנסות פרטנר ממתן שירותים, בעיקר עקב הפחתה בדמי הקישוריות.

הרווח הגולמי אותו רשמה החברה עלה ב-1.8% ל-496 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל, אך אחוז הרווח מתוך ההכנסות נשחק וירד ל-25% לעומת 28% במחצית הראשונה של 2010. הירידה בשיעור הרווח הגולמי משקפת את ההשפעה השלילית הישירה של ההפחתה בתעריפי הקישוריות בפרטנר ומגידול בהוצאות השכר כפועל יוצא מהרחבת שירות הלקוחות של החברה.

בשורת ההוצאות חלה עלייה של 14% ל-227 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועלייה של 22% בהשוואה למחצית הראשונה של 2010. עיקר הגידול נבע מעלייה בעמלת המכירה ומגידול בהוצאות השכר, שמותנו בחלקם על ידי ירידה בהוצאות הפרסום.

הוצאות המימון של החברה גדלו ברבעון השני ב-27% ל-190 מיליון שקל. העלייה נבע בעיקר עקב גידול בהתחייבויות הבנקאיות והחוץ בנקאיות בפרטנר, אשר משקף לטענת החברה גם עלייה בהוצאות הריבית וההצמדה הנובעת מרמת חוב גבוהה יותר.

סך הנכסים השוטפים של החברה לתקופה הציג גידול של 63% ל-2.97 מיליארד שקל. התחייבויותיה השוטפות של סקיילקס הסתכמו ב-2.6 מיליארד שקל, גידול של23% לעומת התקופה המקבילה. הנכסים הלא שוטפים רשמו צמחו ב-6% ל-13.6 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?