אינטרנט זהב שבשליטת שאול אלוביץ' תנסה להשלים הנפקה של 150 מיליון שקל

החברה ביצעה בשבוע שעבר את השלב המוסדי של ההנפקה בו גייסה 122 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

ים האי ודאות שמאפיין את הבורסות בימים אלה לא מפריע לאינטרנט זהב, שבשליטת שאול אלוביץ', לצאת מחר (ד') לשלב הציבורי של הנפקת איגרות חוב בהיקף של 150 מיליון שקל (ערך נקוב). החברה, שכבר גייסה בשלב המוסדי בשבוע שעבר 122 מיליון שקל, מתכוונת לגייס אג"ח בהיקף של 32 מיליון שקל.

תקופות "דוביות" בבורסה, המאופיינות בירידות חדות במדדים, אינן אידיאליות לגיוס חוב. בימים כאלה רושמות בדרך כלל קרנות הנאמנות פדיונות גבוהים, גופים מוסדיים נמענים מלרכוש ני"ע מתוך חשש שערכן ירד לאחר ההנפקה, ומשקיעים פרטיים מדירים את רגליהם מכל השקעה אפשרית בבורסה. כתוצאה מכך שוק האשראי החוץ בנקאי נמצא בקיפאון – כך שלא יוצאות בו כמעט הנפות חדשות.

עם זאת, פועלים אי.בי.אי – החתם שמוביל את ההנפקה עבור אינטרנט זהב, צפוי לצאת מחר לשלב הציבורי. מקורב להנפקה ציין ש"נדירים המקרים בהם נדחה השלב הציבורי של הנפקה בשל מצב שוק קשה. במקרה של היענות נמוכה, החברה צפויה להסתפק בסכום שגויס בשלב המוסדי, ולהוסיף לו את הביקושים בשלב הציבורי ככל שאלה יגיעו. אחרי הכול מדובר רק בהרחבת סדרה", אמר.

גיוס החוב המתוכנן נעשה על ידי הרחבה של הסדרה הארוכה של אינטרנט זהב – סדרה ג', הנסחרת כעת בהיקף של 450 מיליון שקל ערך נקוב. האיגרת בעלת מח"מ (זמן ממוצע של החזר החוב) של 5.26 שנים ונושאת תשואה אפקטיבית של 5.5%. האיגרות, שקיבלו דירוג של A3 ממדרוג, צמודות למדד המחירים לצרכן ונפרעות ב-4 תשלומים שווים בין 2016-2019.

מה שעלול עוד להקשות על הגיוס של אלוביץ', היא העובדה שאיגרת החוב המונפקת נפלה במהלך החודש האחרון – ובמיוחד בימים האחרונים של המסחר - בכ-7% והתשואה עליה עלתה ל-5.99%. הירידות החדות בשוק, שאפיינו במיוחד את חברות האחזקה עליהן נמנית גם אינטרנט זהב, הוזילו את מחיר האיגרת בשוק ל-97 אגורות, בעוד שבהנפקה האיגרת מוצעת במחיר של 100.5 אגורות. החשש הוא שמשקיעים יעדיפו לקנות את האיגרות בשוק במחיר זול יותר מאשר בהנפקה.

החברה הבת של אינטרנט זהב, בי קומיוניקיישנס (78.1%), השלימה באפריל 2010 את רכישת גרעין השליטה בחברת בזק תמורת כ-6.5 מיליארד שקל (31.18% מבזק). החברה מקבלת דיבידנדים שוטפים כתוצאה מהאחזקה הזו וצפויה ליהנות מחלוקת דיבידנד בגובה של 3 מיליארד שקל שמתכנן אלוביץ' למשוך בשנתיים הקרובות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"