בלעדי |

מגדל נכנסת לשותפות בהיי-טק פארק ברעננה בהשקעה של כ-300 מיליון שקל

היקף הפרויקט מוערך ב-550 מיליון שקל; בכך תצטרף מגדל ליזמיות הפרויקט, תדהר ורוגובין, המחזיקות ביתר המניות בפרויקט

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל ממשיכה להרחיב את תיק הנדל"ן הגדול שהיא מנהלת בישראל. ל-TheMarker נודע כי מגדל מצויה על סף השלמת העסקה לכניסה כשותף עם אחזקה של 50% בפרויקט, שישלב מגורים, משרדים ומסחר. הפרויקט מצוי באזור התעשייה הצפוני של העיר.

לפי ההערכות בשוק הנדל"ן, ההיקף הכולל של פרויקט זה מוערך ב-550 מיליון שקל, כך שמגדל צפויה להשקיע כ-250-300 מיליון שקל. בכך תצטרף מגדל ליזמי הפרויקט, החברות תדהר ורוגובין, המחזיקות ביתר המניות בפרויקט. מדובר באחת העסקות הגדולות בשוק הנדל"ן בישראל בתקופה האחרונה.

פרויקט היי-טק פארק רעננה, שתוכנן בידי המתכנן האנגלי ג'ף תורפ, משתרע על פני שטח כולל של כ-60 אלף מ"ר. הבניינים בנויים לאורך שדרה, שהיא ליבת הפארק, המוקמת לא רחוק מקניון רננים. עם השוכרות בפארק נמנות חברות גדולות כמו נייס, אמבלייז, סאפ, טקסס אינסטרומנטס וריטליקס.

פארק ההיי-טק ברעננה

מגדל, המנוהלת בידי יונל כהן, מנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-130 מיליארד שקל. החברה היתה מהראשונות בקרב חברות הביטוח הישראליות שגילו את הפוטנציאל הטמון בשוק הנדל"ן המניב הישראלי כאפיק השקעה לצורך פיזור וגיוון תיק ההשקעות. כך, היא בנתה צוות של אנשי מקצוע, המנוהל כיום בידי עומר קרייזל ושלמה גוטמן, והגיעה לאחזקה ישירה בנכסים מניבים בישראל בהיקף של יותר מ-5 מיליארד שקל. פעילות זו מומנה מהונה העצמי, שכן לפי דרישות של המפקח על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, חברות הביטוח אינן יכולות ליטול עצמן מינוף ברכישת נכסים.

עם הנכסים הבולטים של מגדל נמנים מגדל המוזיאון בתל אביב, קניון רמת אביב, קניון הזהב בראשון לציון ובית סלקום בנתניה. באחרונה ביצעה מגדל השקעות בנכסים נוספים בישראל, כמו מתחם הארגז בתתל אביב, רוטשילד 1 בת"א, מגדל צ'מפיון ליד קניון איילון ומגדל הארמון בחיפה.

רוגובין פועלת בין השאר בתחומי המשרדים והמסחר. תדהר הוקמה ב-1990 ופועלת בתחומי יזמות, קבלנות ביצוע, נדל"ן מניב ועוד. באחרונה נכנסה קרן המנוף KCPS כשותפה בחברה כשרכשה 9% מניותיה תמורת 35 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-350 מיליון שקל לפני הכסף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"