משקיע זר קנה מניות ביו לייט ב-11 מיליון שקל

העסקה התבצעה בפרמיה של 22% ביחס למחיר השוק של החברה - שרכשה את השליטה במיקרומדיק בשבוע שעבר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת ביו לייט שבשליטת ישראל מקוב הקצתה 30 מיליון מניות, שהם 11.3% מהונה של החברה בדילול מלא, תמורת 10.5 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של 0.35 שקל למניה - 21.5% יותר ממחיר הפתיחה של המניה בבורסה אתמול. ביולייט תקצה את המניות לאחר העברת סכום ההשקעה, שצפויה עד 30 ביולי 2011.

ביו לייט חתמה בסוף יוני 2011 על עסקה לרכישת השליטה בחברת מיקרומדיק, כשהעבירה את הבעלות על החברה הבת זטיק טכנולוגיות לחברת מיקרומדיק תמורת הקצאה של 20% ממניותיה של מיקרומדיק בשווי של 8.5 מיליון שקל. בעקבות ההקצאה תהפוך ביו לייט לבעלת המניות הגדולה במיקרומדיק, תמנה את מקוב ליו"ר פעיל של מיקרומדיק, וכן את מרבית חברי הדירקטוריון של מיקרומדיק.

זטיק מפתחת טכנולוגיית אבחון, לצביעה ולזיהוי של תאים סרטניים, שמאפשרת בין היתר בדיקות לאיתור סרטן. טכנולוגיית ה-CellDect מיועדת לאבחון בין אוכלוסיות תאים ספציפיים באמצעות סימונם בצבע ייחודי בקרב אוכלוסייה גדולה של תאים אחרים. דבר זה מסוגל לאפשר אבחון של תאים סרטניים ומעקב אחר ההשפעה של תרופות על תאים אלו. זטיק מחזיקה במוצר שמאושר לשיווק בידי רשות הבריאות האירופית לאיתור מוקדם ומעקב אחר סרטן צוואר הרחם וסרטן שלפוחית השתן.

מיקרומדיק מפתחת ערכות אבחון שמבוססות על זיהוי חולי סרטן שסובלים מהרס עצמות הלסת כתוצאה מנטילת תרופות ממשפחת הביספוספונאטים, שמיועדות לטיפול בחולי סרטן, כמו Zometa, שמיוצרת בידי חברת נוברטיס; ו-Aredia ו-Aledronate, שמיוצרות בידי חברת מרק. תופעה זו פוגעת ב-19% מחולי סרטן מיאלומה נפוצה, סרטן השד (1.2%-12%), חולי סרטן הערמונית שמטופלים בארדיה (6.5%-7.5%); ו-0.1% מחולי הידלדלות עצם שמטופלים בפוסמקס.

מקוב, יוחנן קורמן ורוני וייסברג השתלטו על ביו לייט במארס 2011 כשהשקיעו בחברה 11.6 מיליון שקל בתמורה להקצאת 28.8% ממניותיה, כלומר לפי שווי חברה של 40 מיליון שקל. מנכ"ל ביו לייט, סוזנה נחום זילברג, אמרה שההשקעה היא מהלך נוסף של הבעת אמון באסטרטגיה של החברה ובערך המוסף של מודל האשכולות של חברות בתחומי פעילות דומים, שמכוון ליצירת ערך באמצעות שיתוף ידע ויתרונות לגודל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט