בית ההשקעות קוקרמן ינסה לגייס 100 מיליון דולר לקרן שתפעל בענפי ההיי-טק והשירותים הרפואיים

בלעדי קרן קטליסט 3 אמורה לממן חברות ישראליות המעוניינות לפעול ברוסיה בתחומי ההיי-טק, הביומד והשירותים הרפואיים. בבית ההשקעות מתכננים גיוס נוסף של 100 מיליון דולר ב-2012

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> בית ההשקעות קוקרמן ושות', בניהולו של המייסד אדי קוקרמן, החל בתקופה האחרונה בהיערכות לקראת גיוס של כ-100 מיליון דולר המיועדים להקמת קרן קטליסט 3 - כך נודע ל-TheMarker.

הקרן, שעתידה להיות קרן השקעות פרטיות (פריווט אקוויטי), תסייע לחברות ישראליות בשלות בעיקר בתחומי ההיי-טק, השירותים הרפואיים והביוטק, המעוניינות לפעול ברוסיה בתחומי הייצור, השיווק והמחקר והפיתוח.

ככל הידוע, בשלב הראשון ינסה קוקרמן לגייס את מרבית הכסף מידי גופים רוסיים ובינלאומיים עד סוף 2011. בשלב השני, במשך 2012, בית ההשקעות מתכוון להגדיל את היקף הגיוס בכ-100 מיליון דולר נוספים שבו עשויים ליטול חלק גם גופים מוסדיים ישראליים.

בקוקרמן מינו צוות מיוחד שיטפל בהקמת הקרן, שכן בדומה לגופי השקעה נוספים, בקוקרמן רואים בשוק הרוסי, המשתייך למדינות ה-BRIC, שוק הנמצא בצמיחה מתמדת, השם דגש מיוחד על חינוך טכנולוגי לתושבים בתמיכת הממשלה. נוסף על כך, קיימת אפשרות של מינוף הזיקה בין יוצאי רוסיה החיים בישראל ועובדים בתחום הטכנולוגי לבין עמיתיהם ברוסיה. הפעילות הבולטת של הישראלים ברוסיה מתמקדת בתחום הנדל"ן, בהובלת חברות כמו אפי פיתוח מקבוצת אפריקה ישראל הנמצאת בשליטת לב לבייב, ומירלנד הנמצאת בשליטת אליעזר פישמן, וכמו כן חברות הנדסה ותעשייה כמו ברן.

בית ההשקעות קוקרמן מתמקד בעיקר בחיבור בין פעילות של חברות בישראל לפעילות של חברות באירופה. עם המשקיעים בקרנות קטליסט 1 ו-2, המתמחות בהשקעה בחברות טכנולוגיה, נמנים גופים כמו AMRO ,Warburg-ABN, בנק אגוד ו-HSBC. קרנות אלה, הנמצאות תחת ניהולו של יאיר שמיר (היו"ר ושותף מנהל ולשעבר יו"ר התעשייה אווירית), מנהלות נכסים במאות מיליוני שקלים והשקיעו עד כה, בין השאר, בחברות כמו אורכית, קומטאץ' וקבוצת דורי מדיה.

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות