10 ימים לאחר ההמלצה למניה: לימור גרובר תנהל קשרי המשקיעים של כיל

רק לפני כ-10 ימים העניקה גרובר המלצת "קנייה" למניית כיל עם מחיר יעד הגבוה ב-33% ממחירה; גרובר: "מאז קבלת ההצעה לא פירסמתי כל סקירה על כיל"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

מקונה למוכרת: האנליסטית לימור גרובר, מנהלת מחלקת המחקר של חטיבת ה-sell sideבבית ההשקעות פסגות, הודיעה הבוקר (ב') על עזיבתה. גרובר, שכיהנה בתפקיד במשך 5 שנים, צפויה להצטרף למחלקת קשרי משקיעים של יצרנית הדשנים כיל, שבשליטת משפחת עופר, החל מחודש ספטמבר.

עידן עופר ולימור גרוברצילום: עופר וקנין ודודו בכר

מחלקת קשרי משקיעים מרכזת את פעילות ההסברה של חברות מול בעלי המניות שלה או מול משקיעים פוטנציאליים. המחלקה מספקת מידע עדכני בנוגע לחברה המסוקרת, ומיידעת את המשקיעים בדבר תוצאותיה העסקיות ותוכניותיה. פעילות המחלקה מיועדת לעתים לייצר סחירות במניה או לשם גיוס הון או חוב עתידיים.

האנליסטים במחלקות ה-Sell Side בבתי ההשקעות השונים מסקרים ועוקבים באופן שוטף אחר חברות שונות. סקירותיהם מיועדות ללקוחות מחלקת הברוקראז' של בית ההשקעות - כלומר למשקיעים מוסדיים מקומיים וזרים שמעוניינים לבצע השקעה בישראל. במסגרת תפקידם, האנליסטים נמצאים בקשר רציף עם מנכ"לים וסמנכ"לי כספים של החברות, ונוצרים קשרים הדוקים ביניהם. האנליסטים במחלקה זו נבדלים ממקביליהם במחלקות ה-Buy Side שמספקים אנליזה פנימית לבית ההשקעות עצמו במטרה לבצע השקעות בקופות גמל, קרנות הנאמנות, ניהול התיקים או בפעילות הנוסטרו.

במסגרת עבודתה במחלקת המחקר של פסגות, סיקרה גרובר באופן שוטף את מניית כיל. רק לפני כעשרה ימים העניקה האנליסטית המלצת "קנייה" למניה עם מחיר יעד הגבוה ב-33%. "מניית כיל בפיגור משמעותי מול מתחרותיה מתחילת השנה, מה שהוביל גם לגידול בפער מול המכפילים הממוצעים בענף ל-2011", ציינה בסקירתה גרובר.

בשורה התחתונה העניקה גרובר מחיר יעד של 70 שקל למניית כיל והסבירה: "בעקבות הירידות האחרונות ועל פי הערכותינו המעודכנות, בארבעת הרבעונים הקרובים צפויה תשואת דיבידנד גבוהה של 6.5%. במידה ויתחזקו הסימנים כי המחירים בשוקי ה-spotיגיעו לרמה של 600 דולר לטון בסוף השנה, בהחלט קיים פוטנציאל לעדכון נוסף כלפי מעלה של מחיר היעד. המלצתנו נותרת קנייה".

בזמן שגרובר העניקה המלצתה, מניית כיל זכתה גם להמלצות מצדם של אנליסטים מקבילים בבתי השקעות אחרים. בכלל פיננסים העניקו למניה המלצת "תשואת שוק" – והורידו את מחיר היעד למניה מ-60 ל-56 שקל. לעומת זאת, בבית ההשקעות מיטב הותירו באותה התקופה את ההמלצה על "קנייה", עם מחיר מטרה של 67 שקל.

גרובר סיימה תואר ראשון בכלכלה ובמינהל עסקים במכללה האקדמית של תל אביב-יפו. עם סיום הלימודים עבדה כמתמחה בחברת ניהול התיקים בכורה ובהמשך כמנהלת השקעות. ב-2006, לאחר שנתיים בבכורה, הצטרפה לפסגות בתפקיד של אנליסטית במחלקת המחקר. לפני כ-3.5 שנים, לאחר שמחלקת המחקר פוצלה ל-buy sideו-sell side, היא מונתה למנהלת מחלקת מחקר ה-side sell.

"פסגות היה וממשיך להיות בית מעולה שנתן לי המון לאורך כל השנים", ציינה גרובר לאחר פרסום הידיעה. גרובר הוסיפה כי "מאז ומעולם כללה עבודתי שיקולים מקצועיים בלבד לשביעות רצון מעסיקיי ולקוחות החברה לאורך השנים.מאז קבלת ההצעה לא פרסמתי כל סקירה על כיל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר