אלי אלעזרא ממנה את אחיינו למנכ"ל אלעזרא החזקות: "מאמין בקידום אנשים צעירים ומוכשרים"

אלעזרא:" אורן מזכיר לי את עצמי בגיל 24 כשמוניתי למנכ"ל החברה הכלכלית של אשקלון; הוא צעיר שאפתן, מוכשר ורכש ניסיון רב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנכ"ל חדש לקבוצת אלעזרא החזקות: אלי אלעזרא, המנהל העסקים הראשי ונשיא החברה, הודיע היום (א') על מינוי אחיינו, אורן אלעזרא, לתפקיד המנכ"ל. בדיווח על המינוי צוטט אלעזרא כשהוא אומר: "אורן מזכיר לי את עצמי בגיל 24 כשמוניתי למנכ"ל החברה הכלכלית של העיר אשקלון. הוא צעיר שאפתן, מוכשר ורכש ניסיון רב בתפקידיו בחברות הקבוצה. אני מאמין בקידום של אנשים צעירים ומוכשרים ואורן הוא דוגמה למינוי ראוי על סמך כישוריו, אישיותו הבוגרת והאחראית, הישגיו המקצועיים וכישרונו הרב, שלבטח יעזור לו להצליח בתפקיד החדש".

אלעזרא המשיך ואמר: "אני דוגל במדיניות של קידום אנשים מוכשרים וצעירים מתוך המערכת הקיימת. אני מברך אותו בברכת הצלחה יתרה ומאחל לו כניסה חלקה ומוצלחת לתפקידו וסמוך ובטוח כי הוא יוביל את הקבוצה להישגים גדולים". גם שרון אלעזרא הררי, בתו של אלי אלעזרא, היא אחראית תחום הכספים בקבוצה.

אלעזרא (28), נשוי ואב לילדה, בעל תואר ראשון במשפטים במכללת ר"ג אותו סיים כמצטיין דיקן ומוסמך בעריכת דין. אלעזרא הפך למנכ"ל הצעיר ביותר בקרב חברות ציבוריות ולאחד המנכ"לים הצעירים במשקהחברה מציינת בהודעתה כי בנוסף לתפקידו ב-4 שנים האחרונות כעוזרו וכיד ימינו של אלי אלעזרא, שימש אורן כיו"ר ועדת ביקורת ודירקטור בחברות שונות מקבוצת אלעזרא, בהן חברת הליסינג אלבר שירותי מימונית, חברת הבנייה אפרידר לישראל ואלעזרא החזקות.

על פי הודעת החברה, תנאי ההעסקה של אורן אלעזרא בתפקיד מנכ"ל הקבוצה טרם סוכמו. על פי דו"ח החברה לשנת 2010, עלות העסקתו, בתפקידו כדירקטור וכעוזרו של יו"ר הדירקטוריון בהכשרה ביטוח, עמדה על 457 אלף שקל. עם מינויו למנכ"ל הקבוצה צפויה עלות זו לעלות באופן משמעותי ולהתקרב לעלות העסקתו של אלי אלעזרא שהסתכמה ב-2010 ב-5.4 מיליון שקל. עלות העסקתה של שרון אלעזרא היתה באותה שנה 421 אלף שקל.

קבוצת אלעזרא החזקות מונה עשרות חברות והיקף פעילותה מוערך ב-8 מיליארד שקלים. הקבוצה פעילה בשלושה מגזרי פעילות עיקריים: בתחום הביטוח, באמצעות 'הכשרה' חברה ביטוח, בתחום הרכב באמצעות חברת הליסינג והמימון 'אלבר' ובתחום הבנייה והנדל"ן, באמצעות חברת אפרידר. בידי הציבור אג"ח של קבוצת אלעזרא החזקות בשווי 241 מיליון שקל.

השליטה בהכשרה אחזקות הושגה בשנת 2006 כאשר נרכשו מניות החברה מידי ממשפחת נמרודי. בשנות המשבר נקלעה החברה לקשיים והמפקח על הביטוח דאז, ידין ענתבי, דרש מאלעזרא למכור את תיק ביטוח החיים של הכשרה ביטוח על רקע הקשיים בפירעון האג"ח של חברת האם.

בחודש פברואר האחרון מחק אלעזרא את הכשרה ביטוח מהמסחר. החברה רכשה את יתרת מניות הציבור בחברה תמורת 29 מיליון שקל ובפרמיה של 11% על מחירה בשוק. אלי אלעזרא מחזיק כעת כ-95% מכלל מניות הכשרה ויתרת ה-5% מוחזקות בידי מנכ"ל החברה עופר טרמצ'י וסמנכ"ל הכספים אתי אלישקוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי